مزایا استفاده از بوتاکس

تزریق بوتاکس پیروزی

در حال حاضر شما که در حال خواندن این مقاله هستید حتما با نام بوتاکس آشنایی دارید.

چرا که یا آن را انجام داده اید و یا قصد انجام آن را دارید بنابراین به دنبال این هستید که با مزایا این روش درمانی آشنا شوید و بدانید علاوه بر جوانسازی و زیبایی برای درمان چه بیماری هایی مناسب و اثر بخش است.

با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

بوتاکس نوعی ماده تزریقی است که در حقیقت نوعی سم ضعیف به شمار می‌آید که با تزریق کردن آن به عضله مورد نظر باعث از کار افتادن آن شده و خطوط و چین و چروک‌های صورت ناپدید می‌شوند.

اما مهمترین موضوعی که وجود دارد در ارتباط با تصمیم‌گیری در مورد بهترین زمان تزریق بوتاکسمی باشد. اینکه انجام آن در سن چه سنی مناسب است تا با انتخاب سن مناسب میزان تاثیرگذاری این دارو بیشتر شود و نتیجه بهتری حاصل گردد.

بهتر است انجام بوتاکس در سنین پایین‌تر قبل از اینکه خطوط عمیق بر روی پوست نقش ببندند صورت گیرد چرا که با بالا رفتن سن عضله‌ها کوچک‌تر شده و حالت افتاده و شلی را به خود می‌گیرند در نتیجه بوتاکس تاثیری که در سنین پایین می‌تواند داشته باشد را در سنین بالا نخواهد داشت.

بنابراین اگر می‌خواهید از تبدیل شدن اولین خطوط ریز پوستتان به چین و چروک جلوگیری کنید، بوتاکس پیشگیرانه می‌تواند راه حل مناسبی باشد. تزریق بوتاکس برای خانم‌ها و آقایان ۱۸ سال و بالاتر تایید شده است و اکثر متخصصان معتقدند که افراد در اواسط تا اواخر دهه ۲۰ و اوایل ۳۰ سالگی در سن مناسبی برای دریافت بوتاکس هستند.

اما خوب است با مزایای دیگر آن آشنا شویم و بدانیم علاوه بر برطرف کردن چین و چروک مناسب چه درمان هایی نیز می باشد.

امکان درمان بیماری ها با انجام بوتاکس

۱٫ بوتاکس در درمان بیماری های مزمن

همانطور که گفته شد بوتاکس علاوه بر جنبه زیبایی و جوانی، به درمان بیماری ها نیز کمک می کند. اگر از زمان های قبل تر بخواهیم بررسی کنیم،در ابتدا بوتاکس را برای درمان بیماری های مزمن مربوط به ماهیچه ها و عضلاتی استفاده میکردند. برای مثال بیماری پارکینسون جزء این دسته قرار میگرفت.

بنابراین اولین نفراتی که از فواید بوتاکس برای اولین بار استفاده کردند بیمارانی بودند که مشکلات حرکتی مزمن داشتند.

۲٫بوتاکس در درمان میگرن

شاید برای شما جالب باشد که بدانید انجام بوتاکس در درمان میگرن نیز موثر است به این طریق که با تزریق بوتاکس انسداد اعصاب حسی باعث می شود که پیغام درد به مغز فرستاده نشود و به از بین رفتن درد و سر دردهای مکرر شما کمک نماید.

درمان سردردهای مداوم و یا میگرن های شدید یکی از فواید بوتاکس است.

۳٫بوتاکس در درمان تعریق بیش از اندازه

تعریق بیش از اندازه یکی از چالش هایی است که ممکن است با آن روبرو باشید. تعریق بدن در نواحی مختلفی وجود دارد اما تعریق زیر بغل بیش از اندازه از اتفاق های ناخوشایندی است که برای شما میتوان وجود داشت.

در حال حاضر با تزریق بوتاکس شما میتوانید بدون هیچگونه درمان اضافی و یا استفاده از دارو، حداقل برای چند ماه از تعریق های بیش از اندازه بدن خود راحت شوید.

باید بدانید این نوع از درمان دائمی نیست و باید هر شش ماه آن را مجدد تمدید نمایید تا نتیجه دلخواه ود را داشته باشید. در این مورد حتما با پزشک متخصص صحبت کرده و بعد از تایید او نسبت به انجام آن اقدام نمایید.

۴٫ بوتاکس در درمان بیماری دیستونی

دیستونی یک بیماری عضلانی مربوط به ماهیچه هاست که با درد،گرفتگی و کنترل غیر ارادی ماهیچه ها همراه می باشد. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند و از نوع شدید آن را تجربه می کنند، دیگر قادر به انجام فعالیت های روزمره خود نیستند بنابراین تنها راه کنترل درمان بیماری استفاده از بوتاکس است.

با استفاده از بوتاکس به فلج کردن عضله ها و ماهیچه های منقبض می پردازند و همین کار در طی دوره ای باعث بهبودی بهتر میگردد.

برندهای معتبر بوتاکس

نکته بسیار مهم این است که تزریق بوتاکس باید حتماً تحت نظر پزشک متخصص صورت بگیرد تا هم دوز مصرف ماده مورد استفاده، دوز ایمنی باشد و هم از مواد باکیفیت و استاندارد استفاده شود

تزریق در آرایشگاه‌ ها یا توسط افراد غیر متخصص، می ‌تواند به فلج بیش از حد عضلات ناحیه مورد نظر، عفونت، پارگی رگ‌ ها، خون ‌مردگی یا عوارض بسیار زیاد دیگری را برای بیمار بیانجامد و حتی ناراحتی های تنفسی و مرگ را در پی داشته باشد. ولی در صورتی که از بوتاکس های مطمئن استفاده شود، با خیال آسوده میتوانید آن را انجام دهید و هیچ نگرانی نداشته باشید.

نکته مهم این است که در زمان تزریق بوتاکس باید از برندهای معتبر بوتاکس استفاده نمایید.

از برندهای عالی بوتاکس میتوان موارد زیر را نام برد:

۱٫ Dysport ساخت کشور انگلستان،

۲٫Neuronox ساخت کشور کره جنوبی

۳٫ Massport ساخت کشور ایران

استفاده می‌شود که هر سه مورد دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان هستند و دو نوع اول که سال هاست در دنیا تزریق می شوند و مطالعات گسترده‌ای روی آنها انجام شده، بسیار ایمن می باشند.

در ادامه به معرفی یکی از بهترین کلینیک های تخصصی خواهیم پرداخت تا با استفاده از راهنمایی های آنان بهترین تصمیمات را در رابطه با این حوزه زیبایی بگیرید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

 کلینیک مینیاتور مرکز تخصصی زیبایی در تهران

مراکز زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند که شما با استفاده از آن میتوانید به زیبایی و شادابی خود بپردازید و حس نشاط را بدست آورید.

کلینیک تخصصی مینیاتور با بهره گیری از پزشکان و پرسنل مجرب و با تجربه این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید و نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایید. این کلینیک در منطقه پیروزی تهران واقع شده است و دسترسی راحتی برای شما عزیران دارد.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

www.clinicminiatur.ir