فواید طب سوزنی لاغری

شاید برای شما عجیب باشد که طب سوزنی بر لاغری اثر گذار است. میدانید یکی از دلایل انواعی از بیماری ها برای فرد میتواند چاقی باشد.

تحرک کم افراد و مصرف غذاهای حاوی چربی زیاد باعث شده است که افراد به سمت چاقی پیش روند.

این حالت بسیار آزار دهنده است، چرا که هیچ کسی دوست ندارد چاق باشد و همه تمایل دارند اندامی زیبا و متناسب داشته باشند.

برای داشتن اندام ایده آل راه های مختلفی وجود دارد مثلا بعضی از افراد با ورزش کردن و رژیم غذایی سعی می نمایند تا به اندام مناسب برسند و شاید خیلی از این طریق موفق نشوند.

بعضی از آنها ممکن است دچار چاقی مفرط نباشند ولی چربی های زیادی در قسمت‌هایی از بدنشان جمع شده باشد که باعث شده باشد اندام آنها نامتناسب شود.

طب سوزنی یکی از روش های لاغری می باشد و اثر بسیاری خوبی بر روی اندام شما خواهد داشت.

طب سوزنی روشی از طب های باستانی چین می باشد که با استفاده از سوزن های مخصوص به تحریک نقاطی از پوست می پردازد و جنبه درمانی نیز دارد. در این مقاله قصد داریم با طب سوزنی آشنا شویم.

به گفته متخصص مشهور طب سوزنی این نوع درمان یک روش غیر تهاجمی برای تحریک نواحی غنی از اعصاب سطح پوست به منظور تأثیر بر بافت‌ها، غدد، اندام و عملکردهای مختلف بدن می باشد.

طبق آماری که وجود دارد طب سوزنی بر کاهش وزن موثرتر است. این روش برای کاهش وزن به نقاط خاص بدن فشار وارد می‌کند. به این ترتیب در بدن گرما و رطوبت اضافی دفع می‌شود و در نتیجه به گردش خون در بدن بهبود پیدا می‌کند.

نقاط سوزنی برای کاهش وزن در بدن وجود دارد که در صورت بهره برداری صحیح می‌توان روند هضم و جریان خون را بهبود بخشید.

مزایا و فواید طب سوزنی برای کاهش وزن

کاهش وزن با استفاده از طب سوزنی یک روش کاملا طبیعی است و نیازی به مصرف دارو نیست.

برای انجام طب سوزنی ابتدا سوزن‌های طب سوزنی به اعماق مختلف در نقاط مختلفی از بدن شما وارد می‌شوند. این سوزن‌ها تا حدی نازک هستند که اغلب افراد حتی ورود آن‌ها را حس نمی‌کنند.

در هر درمانی بین پنج تا ۲۰ سوزن در یک درمان استفاده می‌شود. هنگامی که یک سوزن به عمق صحیح می‌رسد ممکن است احساس درد خفیفی داشته باشید.

در مرحله بعدی، پزشک شما ممکن است به‌آرامی سوزن‌ها را کمی جابجا کند، بچرخاند یا گرما یا پالس‌های الکتریکی خفیفی به آن‌ها وارد کند.

سوزن‌ها به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه درحالی که شما بی‌حرکت دراز کشیده‌اید و استراحت می‌کنید، در جای خود باقی بمانند. پس از آن، نوبت خارج‌کردن سوزن‌ها می‌رسد. معمولاً هنگام برداشتن سوزن‌ها نیز هیچگونه درد یا ناراحتی حس نخواهید کرد.

از نظر طب سنتی چینی، افزایش وزن ناشی از عدم تعادل بدن است. طبق تعالیم باستانی ، این عدم تعادل می‌تواند ناشی از سوء عملکرد کبد، طحال، کلیه، غده تیروئید یا سیستم غدد درون ریز باشد. برای درمان چاقی با استفاده از طب سوزنی چند روش وجود دارد. کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن، استفاده از دستگاه های لاغری، رژیم و ورزش چند نمونه از این روش‌ها است. بسته به شرایط فرد گاهی به صورت همزمان و گاهی به صورت تکی از این روش‌ها استفاده می‌شود.

اثرات طب سوزنی شامل مواردی همچون:

۱٫کاهش اشتها به وسیله طب سوزنی

۲٫تسریع سوخت و ساز بدن با طب سوزنی

۳٫کاهش استرس

۴٫طب سوزنی گوش برای کاهش وزن

زمان لاغری با طب سوزنی

برای درمان چاقی با طب سوزنی معمولا بین ۱۲ تا ۱۵ جلسه مورد نیاز است. بعد از این مدت ممکن است بیمار نیاز به جلسات بعدی نداشته باشد و یا نیاز باشد بعد از گذشت ۲ هفته و یا یک ماه برای درمان مجدد مراجعه کند.

درمان چاقی با طب سوزنی از بقیه روش ها نسبتاً زودتر انجام می‌شود.

تاثیر یک دوره طب سوزنی برای درمان چاقی برای افراد مختلف متفاوت است که معمولا ۴ الی ۸ سانت سایز و بین ۲ تا ۴ کیلو وزن کم می‌شود. این اعداد برای افرادی است که در کنار طب سوزنی از رژیم و ورزش استفاده نکرده باشند.

در صورتی که طب سوزنی با ورزش و رژیم مناسب همراه باشد، تاثیرات بسیار بهتری خواهد داشت . همچنین بیمار می تواند بنا به تشخیص و صلاح دید پزشک در کنار طب سوزنی از روش‌های دیگر لاغری مانند دستگاه فارادیک، کویتیشن، دستگاه لیزر طب سوزنی، روش مزوتراپی نیز استفاده کرد.

کلینیک مینیاتور مرکز تخصصی زیبایی در تهران

کلینیک های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند که شما با استفاده از آن میتوانید به زیبایی و شادابی خود بپردازید و حس نشاط را بدست آورید.

اما توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک تخصصی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است در این زمینه دقت بسیار را داشته باشید و بهترین را انتخاب کنید.

کلینیک تخصصی مینیاتور با بهره گیری از پزشکان و پرسنل مجرب و با تجربه این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید و نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایید. این کلینیک در منطقه پیروزی تهران واقع شده است و دسترسی راحتی برای شما عزیران دارد.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

www.clinicminiatur.ir