لیزر موهای زائد پیروزی

لیزر موهای زائد

امروزه دغدغه بسیاری از افراد زیبایی است که یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در زیبایی اثرگذار باشد، حذف مو های زائد می باشد.

یکی از بهترین روش ها برای حذف دائمی مو های زائد لیزر می باشد. اما چرا لیزر موهای زائد پیروزی از موثر ترین روش ها برای خلاصی از مو های زائد است؟

موثر ترین روش حذف موهای زائد، لیزر می باشد که منحصراً با تمرکز روی سلولهای رنگدانه ساکن در فولیکول مو ، ریشه مو را می سوزاند. و شما می توانید بعد از چند جلسه لیزر مو، تیغ خود را دور بریزید و قرار ملاقات اپیلاسیون خود را لغو کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره لیزر موهای زائد و نکات آن بیشتر اشنا شوید.

روش های مختلف حذف موهای زائد

به طور کلی حذف موهای زائد را به دو روش دائمی و موقت می توانید انجام دهید.

۱٫روش موقت

در این روش از حذف موها، حذف موهای زائد به طور موقتی بوده و برای از بین بردن از راه های متععدی می توانید استفاده کنید.

کرم های موبر می تواند یکی از راه ها برای از بین بردن مو های زائد می باشد. اما بوی بد ان وعلاوه تاثیر نداشتن آن در کاهش سرعت رشد مو می تواند در انتخاب شما موثر باشد.

یکی دیگر از گزینه های سریع اصلاح موهای زائد ژیلت می باشد. رشد موها پس از اصلاح با ژیلت سریع می باشد.

به این توجه داشته باشید که استفاده از روش های موقت برای حذف موهای زائد در برخی از نواحی بدن دردناک می باشد.

۲٫روش دائمی

لیزر و الکترولیز از روش‌ های دائمی از بین بردن موهای زائد بدن می باشد که مهمترین دلیل استفاده از این روش ماندگاری آن می باشد. لیزر موهای زائد یک روش با ماندگاری طولانی مدت می باشد که حداقل در ۶ جلسه ۹۰٪ موهای زائد شما را از بین می برد.

چرا لیزر بهترین و موثر ترین روش است؟

در واقع برای حذف مو های زائد راه کارهای موقت زیادی وجود داره اما در نهایت پس از چند روز موها دوباره رشد خواهند کرد و معمولا گاهی با جوش، خارش و زخم همراه هستند.

اما در روش لیزر، پرتو لیزر با دقتی که دارد بر روی سلول‌های رنگدانه مو تمرکز می‌کند و آن‌ها را از یکدیگر تشخیص می‌دهد. هنگامی که ملانین در مو شناسایی می‌شود و مورد هدف قرار می‌گیرد، لیزر موهای زائد تمام ساقه و ریشه مو را می‌سوزاند و شما را از شر موهای زائد خلاص می کند.

 لیزر موهای زائد چگونه انجام می شود؟

به طور کلی لیزر یک پرتوی نور متمرکز و تک رنگ است که انرژی بسیار بالایی دارد که همین انرژی قابل کنترل سبب شده است تا مصارف زیادی برای لیزر در زمینه پزشکی به وجود بیاید.

 یکی از کاربردهای مفید لیزر استفاده از آن برای از بین بردن موهای زائد است.

اما روش لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر موهای زائد چگونه است؟

لیزر در حقیقت پرتوهای نورمی باشد که روی طول موج های مختلف برای مقاصد خاص تنظیم می شوند. به همین دلیل می ‏توانند اثرات متعددی در ناحیه های مورد نظر داشته باشند.

روش این دستگاه به این گونه می باشد که برای هدف قرار دادن پوست، طول موج نور را ساطع می کند. انرژی که از این طول موج نور حاصل می شود به پوست و ملانین رنگدانه مو انتقال می یابد. لیزر موهای زائد روی ملانین های موجود در ریشه مو متمرکز شده و روی آن ناحیه اثر میکند. نهایتا منجر به نابود شدن ریشه مو می گردد.

به طور شفاف تر: در زمان استفاده از لیزر مو ، رنگدانه های ملانین موجود در مو این انرژی را جذب کرده و آن را به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی باعث تخریب ریشه مو شده و موهای زائد را از بین می برد.

از آنجا که سطح پوست نیز رنگدانه ملانین دارد، در لیزر موهای زائد آنچه که مهم است، دریافت نور لیزر توسط رنگدانه مو است و نباید رنگدانه پوست نور لیزر را جذب کند. لیزر مو زمانی بدون عارضه است که به پوست صدمه نزند و تنها به فولیکول مو آسیب رسانده و آنرا بسوزاند.

بنابراین هرچه موی فرد تیره تر و ضخیم تر باشد لیزر اثر بهتری بر روی آن خواهد داشت. از طرفی به علت وجود ملانین در خود پوست، روشن بودن پوست باعث می شود لیزر بر روی خود پوست اثر نکرده و منجر به سوختگی پوست نشود. لذا افراد با پوستهای روشن و موی ضخیم و تیره بهترین روش لیزر موهای زائد می باشند.

دستگاه های لیزر با طول موج مختلف!

به طور کلی دستگاه های لیزر موهای زائد اصولا دارای ۳ طول موج هستند که به معرفی انها میپردازیم.

 755 نانومتر  یا الکساندرایت / ۸۰۰نانومتر یا دایود / ۱۰۶۴ نانومتر یا ND-YAG

۱٫ لیزر الکساندرایت: مناسب برای پوست‌های روشن و معمولی

۲٫ سیستم لیزر دایود: مناسب برای پوست های معمولی رو به تیره جذب این طول موج در ملانین تاحدی کمتر از لیزرهای الکساندریت و بیشتر از Nd-YAG و IPL ها می باشد.

۳٫ لیزر‌های ND-YAG برای پوست های تیره و برنز شده، ایمن‌تر و موثرتر است.

برای آسیب ندیدن بافت پوست و موثر بودن لیزر، مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد معتبر و انتخاب دستگاه لیزر مناسب پوست مهم است.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

  • در صورت بارداری و یا اقدام برای بارداری استفاده از لیزر ممنوع است و در دوران شیردهی، به دلیل اختلالات هورمونی به وجود آمده با تایید پزشک و تعهد فرد امکان پذیر است.
  • در صورت استفاده از داروهای: ماینوکسیدیل، فنی تویین، سیکلوسپورین ، ایزوترتینوئین، راکوتان (آخرین مصرف ۴ ماه و دوز بالا ۶ ماه قبل باشد دوز خیلی پایین با ویزیت پزشک)، کورتون، Retin_A، اطلاع دهید در صورت لزوم در موارد خاص حتما با پزشک وقت مشاوره داشته باشید.
  • در صورت داشتن سوابق بیماری از قبیل عصبی و روحی، اختلالات هورمونی، بیماری ویتیلیگو، MS، کیست تخمدان، نازایی، حساسیت پوستی و دارویی، بیماری های تیرویید، پریود نامنظم، سابقه تبخال، دیابت اطلاع دهید در موارد خاص حتما با پزشک وقت مشاوره داشته باشید.
  • در صورت تزریق ژل و بوتاکس حتما به اپراتور خود اطلاع دهید.
  • در صورتی که در طول دوران لیزر شروع به مصرف دارویی کردید حتما در جلسه بعدی به اپراتور خود اطلاع دهید.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد پیروزی

از اینکه تا انتها با ما همراه بودید متشکریم. در این مقاله ما سعی کردیم تمام نکات مورد نیاز در زمینه لیزر موهای زائد را در اختیار شما قرار دهیم.

همان طور که گفته شد لیزر یکی از موثر ترین راه ها برای حذف موهای زائد می باشد اما برای آسیب نرسیدن به بافت پوست و موثر بودن لیزر، حتما به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

کلینیک مینیاتور در پیروزی یکی از بهترین کلینیک ها همراه با تیم حرفه ای و پزشکان مجرب می باشد که لیزر موی زائد شما را با جدیدترین دستگاه لیزر مو ، به بهترین شکل ممکن و با بروزترین تکنولوژی های روز دنیا انجام می دهد.

www.clinicminiatur.ir