تزریق بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس پیروزی

تزریق بوتاکس که نوعی سم به نام بوتولینوم است، با ترکیب با سایر مواد، اثرات خطرناک آن از بین رفته و برای فلج کردن یا ضعیف کردن قدرت عضلات بدن استفاده می‌شود.

در حالی که سم بوتولینوم که توسط باکتری‌ها ساخته می‌شود به تنهایی و به طور خوراکی بسیار خطرناک است. اما چرا به این سم بوتاکس گفته می‌شود؟ در واقع بوتاکس نام محبوبترین سم بوتولینوم برای تضعیف عضلات است.

برخی افراد دچار عدم تقارن ابروها هستند. این عدم قرینگی ممکن است از بدو تولد وجود داشته باشد یا به مرور زمان به وجود آید. در هر صورت عدم تقارن ابروها مشکل شایعی است و در زیبایی تاثیر می‌گذارد. همچنین برای بسیاری خوشایند نیست. به همین دلیل از بوتاکس برای قرینه سازی ابروها استفاده می‌شود زیرا این روش بسیار راحت و کم هزینه است.

اصولا با لیفت ابروی پایین‌تر عدم تقارن اصلاح می‌شود ولی اگر یکی از ابروها قله‌ یا شکست ابروی بالایی داشته باشد پزشک با تزریق بوتاکس به عضله پیشانی قله ابرو را پایین می‌آورد.

بوتاکس ابرو چگونه انجام میشود؟

بوتاکس با ضعیف کردن عضلات پیشانی باعث لیفت ابروها می‌شود. برای اینکار باید به دو ناحیه ابرو ( عضلات) بوتاکس تزریق کرد. اول عضلات پایین آورنده ابرو هستند که در ناحیه بین دو ابرو قرار دارند. فلج کردن این عضلات تاثیر مستقیم و بسیاری در لیفت ابرو دارد به علاوه اگر چروکی در این ناحیه داشته باشید از بین می‌رود.

عضلات بعدی در انتهای دم ابرو قرار دارند و با فلج کردن آنها دم ابرو به سمت بیرون لیفت می‌شود. تزریق در این قسمت در واقع جهت لیفت بیشتر تا ۱ تا ۲ میلیمتر انجام می‌شود.

همزمان با لیفت ابرو برای زیباتر کردن ابروها می‌توان تغییراتی در قوس ابروها به وجود آورد. برای اینکار به تشخیص پزشک بوتاکس به بخش‌هایی از پیشانی تزریق می‌شود. در این صورت می‌توان قوس زیباتری در ابروها ایجاد کرد.

چه کسانی بوتاکس ابرو انجام می دهند؟

افرادی که دچار افتادگی ابرو و نامتقارن هستند و علاوه بر آن در اطراف ابروی خود دچار چین و چروک هستند بوسیله بوتاکس ابرو می‌توانند چنین مشکلاتی را برطرف کنند.

اینستاگرام کلینیک مینیاتور را دنبال نمایید

آیا بوتاکس ابرو عوارض دارد؟

تزریق بوتاکس اگر توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود عوارض خاصی ندارد. البته عوارض عمومی قابل انتظار است. برای مثال کمی تورم، کبودی یا قرمزی در محل تزریق طبیعی است که نهایتا تا یک هفته از بین می‌رود. سایر عوارض بوتاکس شامل موارد زیر است:

۱٫سر درد

۲٫درد در ناحیه تزریق

۳٫بی حسی

البته این عوارض نیز بیشتر در مصارف درمانی بوتاکس شایع است و تزریق بوتاکس برای زیبایی کمترین عوارض را دارد.

اگر فرد به بوتاکس حساسیت داشته باشد. مراقبت‌های قبل از تزریق را به خوبی انجام ندهد یا در جای نامعتبری دست به تزریق بزند عوارض خطرناکی نیز ممکن است روی دهد.

برخی از عوارض خطرناک تزریق بوتاکس:

تنگی نفس /افتادگی ابروها/افتادگی پلک ها/دشواری در بلع غذا/تغییر در نحوه صحبت کردن

در صورتی که هر یک از این عوارض را مشاهده کردید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

نتیجه بوتاکس ابرو چه زمانی مشخص میشود؟

بوتاکس روشی مطمئن بدون عوارض خطرناک ( البته اگر در کلینیک معتبر و توسط پزشک انجام شود) است. با این حال بوتاکس ابرو یک روش دائمی نیست و بین ۴ تا ۶ ماه یکبار نیاز به تزریق دوباره وجود دارد.

اصولا کسانی که برای دفعات اول بوتاکس تزریق می‌کنند ماندگاری بوتاکس ابرو را تا ۹ ماه را نیز تجربه کرد‌اند اما در دفعات بعدی ماندگاری کمتر شده و ۴ تا ۶ ماه میانگین ماندگاری بوتاکس است.

اکثرا تزریق بوتاکس سریعا پس از تزریق مشخص نخواهد شد و ممکن است یک تا دو هفته و به مرور اثرات تزریق نمایان شود.

کلینیک مینیاتور مرکز تخصصی زیبایی در تهران

کلینیک های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند که شما با استفاده از آن میتوانید به زیبایی و شادابی خود بپردازید و حس نشاط را بدست آورید.

اما توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک تخصصی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است در این زمینه دقت بسیار را داشته باشید و بهترین را انتخاب کنید.

کلینیک تخصصی مینیاتور با بهره گیری از پزشکان و پرسنل مجرب و با تجربه این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید و نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایید. این کلینیک در منطقه پیروزی تهران واقع شده است و دسترسی راحتی برای شما عزیران دارد.

شما عزیزان میتوانید تزریق بوتاکس پیروزی را در کلینیک مینیاتور تجربه کنید.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

www.clinicminiatur.ir