تزریق ژل باسن

تزریق ژل باسن کلینیک مینیاتور

امروزه تزریق ژل به بدن تبدیل به یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی شده است. تزریق ژل باسن به‌منظور لیفت و بزرگ کردن باسن انجام می‌شود. در سال‌های اخیر اندام برجسته و باسن برجسته و بزرگ یکی از معیارهای زیبایی زنان شمرده می‌شود. از این رو خانم‌های زیادی سعی می‌کنند به روش‌های مختلف لیفت باسن انجام دهند و به این فرم بدنی دست پیدا کنند. یکی از این راه‌ها تزریق ژل باسن است.

تزریق ژل باسن چیست؟

تزریق ژل باسن که تحت عنوان لیفت باسن غیرجراحی هم شناخته می‌شود، در طول سالیان سال محبوبیت زیادی در بین خانم‌‌‌ها پیدا کرده است. این روش شامل تزریق ژل باسن به‌منظور تغییر شکل و یا تغییر اندازه ناحیه موردنظر است.

اگر به تزریق ژل باسن فکر می‌کنید، مهم است که با مزایا و معایب کلی جراحی زیبایی آشنا شوید. بیماران باید بدانند که تزریق دائمی ژل به باسن مقدور نیست و نتایج آن تا آخر عمر ماندگار نیست.

انواع ژل‌ های تزریقی به باسن چیست؟

یکی از انواع ان‌ها، ژل تزریقی اسکالپترا است و متفاوت از سایر انواع ژل‌های پوستی عمل می‌کند.

۱. ژل باسن Aquafilling

یکی از بهترین مارک‌های ژل باسن، Aquafilling است. نتایج حاصل از این ژل حدود ۵ تا ۸ سال ماندگاری دارد. از این ژل نه تنها برای تزریق به باسن استفاده می‌شود، بلکه در تزریق ژل سینه و ران هم کاربرد دارد. میزان کلرید سدیم این ژل حدود ۹۷ درصد و میزان پلی‌آمید آن حدود ۲ تا ۳ درصد می‌باشد.

۲. ژل اسکالپترا

لیفت باسن با ژل باسن اسکالپترا برای تحریک تولید کلاژن در لایه‌‌‌های عمیق‌‌‌‌تر پوست استفاده می‌کند. این روش خطر زیادی ندارد، اما خطر ایجاد عفونت وجود دارد. مانند دیگر انواع ژل‌های پوستی، لیفت باسن اسکالپترا ایمن‌‌‌‌تر از جایگزین‌‌‌های جراحی آن است.

لیفت باسن اسکالپترا به‌سرعت و معمولا در مطب پزشک انجام می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم یافتن یک پزشک دارای مجوز و آموزش‌دیده مهم‌ترین بخش این فرایند است. بسیاری از افراد از این روش درمانی راضی هستند و می‌گویند که اسکالپترا یک روش کم‌خطر برای داشتن باسن گرد و برجسته‌‌‌‌تر است.

‌‌‌

۳. ژل اسید هیالورونیک

با کمک ژل اسید هیالورونیک، می‌توانید به‌راحتی، در کمتر از ۴۵ دقیقه و همراه با کمترین درد و عوارض به باسن خود حجم دهید. ژل‌های بدن اسید هیالورونیک می‌توانند یک درمان ایمن و موثر برای فرم‌دهی به بدن باشند، البته اگر توسط متخصص پوست با تجربه انجام شود.

پروتکل اصلاح شکل بدن توسط تزریق ژل اسید هیالورونیک بیشتر شبیه ژل‌های پوستی مخصوص صورت است. نامزدهای ایده‌آل که به دنبال حجم دادن به باسن خود هستند ممکن است دارای شرایط زیر باشند:

باسن آن‌‌‌ها از نظر ژنتیکی کوچک است.

به دلیل افزایش سن یا کاهش وزن، باسن انحنای طبیعی خود را ازدست‌داده است.

یا تنها می‌خواهند تا باسنشان گردتر و برجسته‌‌‌‌تر شود.

معمولا پیش از انجام این روش، متخصص پوست با بیمار خود صحبت می‌کند تا جزئیات مربوط به این روش، نوع محصولی که استفاده می‌کند و انتظارات بیمار و پزشک در طول درمان و بعد از آن را برای بیمار شفاف‌سازی کند. در جلسات مشاوره پزشک در مورد مدت‌زمان تأثیرگذاری و بهبود، خطرات و عوارض جانبی احتمالی هم با بیمار صحبت می‌کند.

برای اینکه بهترین نتیجه را از این روش به‌دست بیاورید، باید معیارهای لازم برای تزریق این ژل را داشته باشید. اگر کاندیدای مناسبی نباشید، احتمالا بهترین نتیجه را از این روش نخواهید گرفت. اما به‌طورکلی مهم‌ترین نکته برای گرفتن بهترین نتیجه انتخاب بهتری پزشک است. پزشک باید نحوه تزریق محصول را به‌درستی بداند و تجربه کافی داشته باشد. از همه مهم‌تر از عوارض اطلاع داشته و نحوه مقابله با آن‌‌‌ها را بداند.

۴. تزریق سیلیکون نرم به باسن

سیلیکون نرم محصولی است که معمولا برای تزریق به بدن به‌منظور حجم‌دهی استفاده می‌شود، اما ایمن نیست و توسط FDA تأیید نشده است.

اکثر افراد از روی ناآگاهی تزریق سیلیکون نرم را انتخاب می‌کنند. برخی از افراد خطر استفاده از تزریق سیلیکون را نمی‌دانند و تنها به این واقعیت توجه می‌کنند که این روش ساده، ارزان، بدون درد و دارای زمان بهبودی سریع است.

کلینیک‌‌‌های نامعتبر ممکن است با تزریق سیلیکون‌‌‌های بی کیفیت، وضعیت را بدتر کنند. به‌طورکلی یافتن مکانی که به‌منظور تزریق از سیلیکون‌‌‌های پزشکی استاندارد استفاده کند، آسان نیست.

۵. تزریق هیدروژل برای برجسته‌ سازی باسن ژل زده

تزریق هیدروژل یکی از خطرناک‌‌‌‌ترین تکنیک‌‌‌های افزایش حجم باسن است. این فرمول عمدتاً از پلیمر پلی‌اکریل‌آمید جاذب آب و مقداری آب تشکیل شده است. چیزی که هیدروژل را برای افزایش حجم باسن مطلوب می‌کند، طبیعت یکدست و تجزیه‌ناپذیر آن است. این روش تزریق از نظر روش انجام مشابه ژل‌های ایمن توصیه شده توسط پزشکان است، بااین‌حال هنگامی که در میزان و غلظت بسیار زیاد تزریق شود، می‌تواند منجر به عوارض جدی شود.

درحالی‌که FDA استفاده از ‌‌‌‌‌‌ژل‌های پوستی مشابه هیدروژل را تأیید کرده، اما فقط تزریق چربی و کاشت ایمپلنت را به‌منظور افزایش حجم باسن تأیید کرده است. تزریق هیدروژل برای برجسته‌سازی باسن توسط هیچ متخصص معتبری قابل تأیید نیست. بیایید نگاهی به برخی از عوارض جانبی هیدروژل بیندازیم. توجه داشته باشید که علائم ممکن است بلافاصله پس از تزریق و یا سال‌‌‌ها بعد نمایان شوند.

انواع مدل برای تزریق ژل باسن

می‌توان گفت برای لیفت باسن بدون جراحی از چند مدل خاص استفاده می‌شود. بسته به سلیقه‌ی بیمار ممکن است از ترکیب چند مدل با هم استفاده کرد. رایج‌ترین مدل‌های مورداستفاده برای تزریق ژل باسن شامل موارد زیر است:

مدل مربعی           

در این مدل تمرکز بر ایجاد حالت زاوه‌دار است. بین ۳ تا ۵ تزریق در هر طرف باسن، در هر جلسه (۳ تا ۴ جلسه) صورت می‌گیرد.

قلبی شکل              

قلبی شکل تقریبا فرم طبیعی باسن را دارد. تزریق ژل حدود ۱۸ ماه دوام دارد.

مدل گرد یا مدل باسن برزیلی           

تزریق در مدل باسن برزیلی، یک روش تخصصی انتقال ژل است که اندازه و شکل باسن را بدون ایمپلنت افزایش می‌دهد.

وی (V) شکل        

فرورفتگی کنار ران پر نمی‌شود اما در مدت زمان کوتاهی فرم V می‌گیرد.

مدل A شکل         

شبیه به مدل قلبی است با این تفاوت که قسمت‌های نزدیک کمر برآمدگی کمتری پیدا می‌کنند.

مراقبت بعد از تزریق ژل باسن را بدانیم

پس از انجام تزریق ژل باسن نیاز به استراحت زیاد نیست.

تا حد ممکن نشستن و یا خوابیدن بعد از تزریق ژل را محدود کنید.

محل‌های تزریق را از نظر بروز ورم یا عفونت و ترشحات بررسی کنید.

بهتر است در ۳ روز اول پس از تزریق، از توالت فرنگی استفاده نکنید و از دستشویی معمولی استفاده کنید.

استفاده از پله در ۲ روز اول ممنوع است.

در ۳ روز اول پس از تزریق، ورزش نکنید و رابطه جنسی نداشته باشید.

محل زخم‌های روی باسن را استریل کنید.

خودسرانه از لوسیون خاصی برای تمیزکردن باسن استفاده نکنید.

لازم است ۳ روز اول پس از تزریق، حمام نکنید.

تزریق ژل پیروزی در کلینیک تخصصی مینیاتور

به طور خلاصه تزریق ژل پیروزی می تواند بسیار کاربردی در زیبایی باشد و تاثیر زیادی در فرم دهی و جذابیت چهره داشته باشد.

اما برای اینکار باید به نکاتی مانند انتخاب کلینیک، انتخاب برند ژل و … دقت کنید.

مهم ترین نکته برای تزریق ژل انتخاب کلینیک است که باید کلینیک مناسبی برای این کار انتخاب کنید. کلینیکی که مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را داشته باشد و همچنین از تیم درمانی مجرب و ماهری بهره ببرد.

کلینیک مینیاتور با رعایت استانداردهای جهانی و قوانینی وزارت بهداشت و همچنین استفاده از بهترین ژل‌های موجود در ایران، یکی از بهترین کلینک ها در پیروزی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره کلینیک به ادرس https://clinicminiatur.ir/ مراجعه کنید.