هر آنچه نیاز است درباره اسید تراپی بدانیم

اسید تراپی

اسید تراپی یکی از روش های رفع لک و شفافیت پوست می باشد که در حال حاضر در کلینیک های معتبر زیبایی برای مراجعه کنندگان محترم انجام میگیرد.

شاید شنیدن نام اسید تراپی برای شما خوشایند نباشد و به یاد مواد شیمیایی خطرناک بیفتید. اما خوب است بدانید، زمانی که اسید در غلظت مناسب مورد استفاده قرار بگیرند، از بهترین انتخاب های مراقبت و ترمیم پوست هستند.

این روزها اسید تراپی از تکنیک‌های محبوب کلینیک زیبایی است و نقش مهمی را در بازسازی و جوانسازی پوست ایفا می‌کند. برای آشنایی بیشتر با اسید تراپی در این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات جامعی درباره آن بدست آورید.

آشنایی با اسید تراپی در کلینیک های زیبایی

اسیدها یکی از مفیدترین مواد طبیعی برای سلامت و زیبایی پوست محسوب می‌شوند که کاربرد وسیعی در صنعت پوست، مو و زیبایی دارند. پزشکان از انواع اسیدها استفاده می‌کنند تا با لایه‌برداری، آب‌رسانی، پاکسازی و جوانسازی پوست، آن را زیبا، شاداب و درخشان‌تر کنند.

اسید تراپی به همین تکنیک گفته می‌شود و در تعریفی ساده به معنای استفاده از اسید برای مراقبت از پوست است. از اسید تراپی برای درمان آکنه، اسکار، جای جوش، رفع تیرگی‌های پوست، جوانسازی، آب‌رسانی و حتی بهبود چین و چروک استفاده می‌شود.

با انواع اسیدهای مورد استفاده در اسید تراپی آشنا شوید:

حالا که دانستید اسید تراپی چیست، بد نیست که با اسیدهای مورد استفاده در مراقبت از پوست و کاربرد آن‌ها هم آشنا شوید. در ادامه با انواع اسید به تفکیک کاربرد آشنا خواهید شد:

سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسید معروف‌ترین و بهترین اسیدی است که برای از بین بردن آکنه صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اسید توانایی بالایی در لایه‌برداری از پوست و شفاف‌سازی آن دارد و به همین دلیل از بزرگ شدن منافذ جلوگیری می‌کند. کافیست نگاهی به محصولات مراقبت از پوستتان بیندازید و ترکیبات آن را بخوانید. اکثر محصولات مراقبت از پوست‌های دارای آکنه، حاوی درصد کمی سالیسیلیک اسید است که معمولا بین ۰٫۵ تا ۲ درصد غلظت دارد.

این اسید آنقدر موثر است که در محلول‌های حذف زگیل هم کاربرد دارد و خواص ضد التهابی‌ آن هم به اثبات رسیده است.

سالیسیلیک اسید

گلیکولیک اسید

گلیکولیک اسید نوعی از اسیدهای آلفا هیدروکسی است که در مراقبت از پوست استفاده می‌شود. این اسید از نیشکر به دست می‌آید و مولکول‌های آن کوچکترین سایز را در خانواده آلفا هیدروکسی اسیدها دارند. به همین دلیل به سادگی وارد پوست می‌شود و تاثیر قدرتمندی هم بر جا می‌گذارد.

گلیکولیک اسید عامل فوق‌العاده‌ای در جوانسازی پوست و معکوس کردن روند پیری محسوب می‌شود. از گلیکولیک اسید برای لایه‌برداری از پوست، کاهش خطوط ریز، جلوگیری از بروز آکنه، محو شدن لکه‌های تیره، افزایش ضخامت پوست و یکدست کردن بافت و رنگ پوست استفاده می‌شود. به همین دلیل احتمالا این اسید را هم در ترکیبات اولیه بسیاری از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست پیدا کنید.

گلیکولیک اسید

ماندلیک اسید

ماندلیک اسید هم مانند گلیکولیک اسید از خانواده آلفا هیدروکسی اسید است و از بام تلخ به دست می‌آید. این اسید به خاطر خاصیت لایه‌برداری، ضدجوش و همچنین یکدست کردن رنگدانه‌های پوست در اسیدتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید ماندلیک ساختار مولکولی بزرگتری نسبت به گلیکولیک اسید دارد و در عمق پوست نفوذ نمی‌کند؛ به همین دلیل کمتر از گلیکولیک اسید پوست را تحریک می‌کند و بسیاری از متخصصین ترجیح می‌دهند که از آن در لایه‌برداری استفاده کنند.

ماندلیک اسید

آزلائیک اسید

اسید آزلائیک یکی از بهترین اسیدهای مورد استفاده در مبارزه با آکنه محسوب می‌شود. از این اسید حداقل سه دهه برای زیباسازی پوست صورت استفاده می‌شد. این اسید پوست را شفاف می‌کند، باکتری‌های آن را از بین می‌برد و باعث کاهش التهاب پوست می‌شود.

اگر نگاهی به کرم‌های شب و روز مراقبت پوستی بیندازید، متوجه وجود این اسید در غلظت‌های مختلف در ترکیبات آن‌ها خواهید شد. این اسید عوارض جانبی بسیار محدودی دارد، البته ممکن است در پوست‌های حساس منجر به بروز سوزش، پوسته‌پوسته شدن یا قرمزی شود.

اسید آزلائیک

کوجیک اسید

کوجیک اسید قهرمان روشن‌کنندگی پوست است و به‌صورت گسترده در اسیدتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از تخمیر برنج به دست می آید و در کشورهای شرق آسیا محبوبیت زیادی دارد.

از کوچیک اسید در پاک‌کننده‌ها و سرم‌های روشن کننده با غلظت ۱ تا ۴ درصد پیدا می‌شود. البته درنظر داشته باشید که این اسید بسیار تحریک‌کننده است و ممکن است با هر پوستی سازگار نباشد.

کوجیک اسید

اسکوربیک اسید

اسکوربیک اسید که رایج‌ترین شکل آن ویتامین C است، یکی دیگر از اسیدهای محبوب محسوب می‌شود که به‌‌صورت گسترده در محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این اسید می‌تواند جایگزین مناسبی برای هیدروکینون در درمان ملاسما باشد.

اینستاگرام کلینیک مینیاتور-کلیک کنید

سایر اسیدهای اسیدتراپی

اسیدهای کمتر محبوبی وجود دارند که می‌توانند در اسیدتراپی مورد استفاده قرار بگیرند. ممکن است در فرمولاسیون بخشی از محصولات مراقبتی به این مواد بربخورید:

اسید لاکتیک

سیتریک اسید

مالیک

تارتاریک AHA

تری کلرواستیک

لیپوئیک اسید

اسید آلگورونیک

بهترین اسید برای اسید تراپی کدام است؟

انتخاب برای مراقبت از پوست کمی سخت است و به تخصص نیاز دارد. البته اولین قدم برای انتخاب اسید مناسب این است که بدانید قرار است چه مشکلی از پوست را برطرف کنید.

لیست زیر برای هر مشکل به شما کمک می‌کند محصول موردنظرتان را راحت‌تر انتخاب کنید:

پوست‌های مستعد آکنه:

اسید آزالئیک، سالیسیلیک اسید، اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، اسید ماندلیک

جوانسازی پوست:

اسید لاکتیک، اسید اسکوربیک، اسید فرولیک

محو شدن رنگدانه‌های ناهمگون پوست:

کوجیک اسید، آزلاویک اسید، اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، اسید لنولئیک، اسید اسکوربیک، اسید فرولیک

بهترین کلینیک زیبایی و تناسب اندام در شرق تهران

شما حتما باید قبل از انجام هرگونه درمان برای زیبایی و تناسب اندام خود باید با پزشک مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم رابگیرید

در کلینیک تخصصی مینیاتور میتوانید با بهترین و با سابقه ترین پزشک ها ویزیت شوید و با اطمینان خاطر روش های مراقبت پوستی خود را انتخاب کنید.

منتظر حضور گرم شما عزیزان هستیم.

www.clinicminiatur.ir