دلایل انجام لیفت صورت بدون جراحی

لیفت صورت بدون جراحی

دلایل انجام لیف صورت آن هم بدون جراحی از نظر شما چیست؟ آیا واقعا امکان دارد لیف صورت بدون جراحی انجام شود؟

شاید برای شما ها هم اتفاق افتاده باشد که قصد انجام لیف صورت را داشته باشید اما از جراحی، بخیه و… بترسید و یا شاید در حدی نباشد که نیاز به جراحی لیفتینگ صورت داشته باشد.

دلیل مختلفی وجود دارد که شما انجام لیفت صورت بدون جراحی را انتخاب کنید.

جالب است که بدانید امروزه روش های جدید، غیر جراحی و غیر تهاجمی برای لیفت و جوانسازی صورت روی کار آمده اند که می توانند جایگزینی موثر برای جراحی لیفت صورت باشند. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با همه روش ها اشنا شوید.

مزیت های لیفت به روش غیر جراحی چیست؟

لیف صورت آن هم به روش غیر جراحی دارای مزیت های مختلفی است.

البته هر روشی معایب و مزایا خاص خود را دارد و هیچ گاه نمی توان گفت که روشی بدون نقص است، ما در اینجا قست داریم از مهم ترین مزایای لیف صورت بدون جراحی را نام ببریم :

 • لیفت غیر جراحی پوست می‌تواند میزان افتادگی خفیف تا متوسط پوست در صورت، گردن یا بدن را بدون جراحی و جای زخم را هم زمان درمان کند.
 • این روشهای درمانی می‌توانند لیفتینگ قابل توجهی در پوست ایجاد کنند.
 • اگر این روشها توسط پزشک متخصص و متبحر انجام شوند، با عوارض جانبی بسیار کم و محدود مواجه می‌شوید.
 • لیفت غیر جراحی پوست، در مطب، بدون بیهوشی می باشد وطی زمانی کمتر از ۱ ساعت قابل انجام است.
 • نتایج روشهای غیر جراحی پوست می توانند بیش از ۱ سال ادامه داشته باشند.
 • دارای دوره نقاهت کوتاه می باشد.
 • بدون درد و خونریزی است.

محدودیت‌های لیفت به روش غیر جراحی چیست؟

خوب است که بدانید در هر روشی معایب و محدودیت هایی نیز وجود دارد. در ادامه با این محدودیت ها در لیف بدون جراحی اشنا شوید.

 • نتایج به تدریج طی چند هفته یا چند ماه پس از درمان ظاهر می شوند.
 • در برخی روشهای لیفت غیر جراحی، برای دستیابی به نتایج مطلوب ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز باشد.
 • برای حفظ نتایج، باید به طور دوره‌ای لیفت پوست تکرار شود.
 • در افتادگی شدید پوست، استفاده از روشهای لیفت غیر جراحی پوست مناسب نمی‌باشد.

بهترین روش های لیفت بدون جراحی کدامند؟

روش های لیفت  به دو گروه لیفتینگ صورت بدون جراحی و لیفتینگ با جراحی طبقه بندی می شود. بدليل نياز به بيهوشي و استراحت طولاني تر و انجام مراقبتهاي بيشتر بعد از جراحي ليفت صورت و گردن بعضي بيماران روشهاي غير جراحي براي جوانسازي را انتخاب ميكنند که بهترین گزینه است.

روش های مختلفی برای لیفت صورت بدون جراحی وجود دارند که هر کدام از آن ها توانسته اند مزایا و ویژگی های خاص خودشان را داشته باشند. اما بهترین روش در لفتینگ بدون جراحی کدام است؟

از مهم ترین این روش های غیر جراحی می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

لیفتینگ صورت به روش هایفوتراپی

آخرین و جدیدترین روش لیفت صورت بدون جراحی هایفوتراپی می باشد که توانسته تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را به دست بیاورد.

دراین روش  برای هدف گیری لایه‌ های زیرین پوست از امواج فرا صوت استفاده می ‌شود. انرژی امواج فرا صوت باعث می‌ شود تا بافت هدف گیری شده با سرعت زیادی گرم شود. زمانی که سلول ‌های ناحیه هدف گیری شده به دمای مشخصی برسند، با آسیب سلولی مواجه می گردند. با وجود این که این موضوع می‌ تواند ظاهری متناقض داشته باشد، آسیب ایجاد شده موجب تحریک سلول ‌ها و در نهایت تولید کلاژن بیشتر و جوانسازی و لیفت پوست می ‌شود.

این روش کامل ایمن و علمی بوده و می تواند تغییرات بسیاری را در چهره شما به وجود بیاورد. در این روش یک بازه ۳ تا ۹ ماهه نیاز می باشد تا پوست فرد به آن شادابی دست پیدا کند.

بالا کشیدن پوست با روش ‌هایفوتراپی، درمانی ایمن و کارآمد برای افرادی است که می‌ خواهند علائم افزایش سن را معکوس و یا برطرف کنند. این روش با تمرکز بر جوانسازی لایه‌ های ساختاری عمقی که در زیر سطح پوست قرار دارند، عمل می‌ کند.

روندی که هایفوتراپی در پیش دارد، یک نتیجه کاملا طبیعی می باشد و به مرور می توانید تغییرات را در صورت خود مشاهده نمایید. هایفو می ‌تواند به شکل موثری کیفیت و ظاهر پوست را بهبود دهد و بدین ترتیب موجب افزایش اعتماد به نفس فرد شود. همچنین می توان اینطور بیان کرد که بهترین روش لیفت صورت بدون جراحی، هایفوتراپی می باشد.

لیفت صورت با آر اف

شاید شما هم بدانید که آر اف امواج رادیویی است با فرکانس ۰٫۳ تا ۴ مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن و لیفتینگ پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می باشد و از ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می شود.

مدت‌های زیادی است که آر اف یا همان رادیو فرکانسی در امر زیبایی به کار می‌رود. این روش برای لیفتینگ صورت بدون جراحی یک روش استاندارد و ایمن می باشد .

 اما امروزه از دستگاه جدیدی به اسم ار اف فرکشنال استفاده میکنند که تنها تفاوت دستگاه‌های ار اف فرکشنال جدید با نمونه‌های قدیمی در این است که می‌توان اثر پذیری را با ترکیب میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی افزایش داد؛ بدین ترتیب که میکرونیدلینگ با رفع آثار به جا مانده از آکنه، جوش و کشیدگی پوست به یکنواختی و جوانسازی صورت کمک کرده و ار اف فرکشنال از طریق تحریک پوست جهت کلاژن سازی به سفت شدن پوست صورت کمک می‌کند.

این یکی از مزیت های منحصر به فرد این دستگاه می باشد که این روش لیفت را می‌توان در هر سنی انجام داد و این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ار اف می‌باشد.

تعداد جلسات برای لیفتینگ پوست ۳ تا ۸ جلسه می باشد که درمان نگهدارنده هر ۴ تا ۸ هفته یکبار انجام می شود.

جالب است که بدانید انجام لیفت صورت به روش های مختلفتی انجام میشود که در این اینجا با دو روش آن اشنا شدید.

 هر کدام از این روش ها بسته به خود فرد و با مشورت متخصص باید انجام شود.

نکات مربوط به لیفت صورت بدون جراحی

اگر جزء ان دسته از افرادی هستید که انجام لیفتینگ صورت را بدون جراحی انتخاب کرده اید و یا انجام داده اید، نیاز است است که به نکاتی که در زیر به انها اشاره کرده ایم توجه کنید:

 • یک شب قبل از اقدام به لیفت صورت به حمام بروید و پوست بدن خودتان را به خوبی شستشو دهید.
 • دو هفته قبل از انجام دادن لیفت، بهتر است مصرف الکل و سیگار را کنار بگذارید تا در حین انجام، با مشکلی روبه رو نشوید.
 • داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود را استفاده نکنید.
 • همچنین اگر به بیماری های مختلفی مانند دیابت، قلبی و عروقی و یا مشکلاتی در بهبود ذخم دچار هستید، به شما پیشنهاد می شود از این روش استفاده نکنید.
 • حداکثر زمانی که بعد از لیفت نیاز به بهبود دارید، دو هفته می باشد و بعد از آن می توانید حرکات روزانه خود را از سر بگیرید و برنامه ریزی های خود را داشته باشید.
 • قبل از لیفتینگ صورت بدون جراحی حتما به این موضوع توجه داشته باشید که صورت شما عاری از هر گونه مواد آرایشی باشد.
 • همچنین اگر آقایان کاندید این روش باشند، باید بدون ریش باشند.
 • گزینه دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این بوده که شما باید ناشتا باشید؛ چرا که در صورت استفاده از برخی داروها نیاز است تا معده شما کاملا خالی باشد.
 • همچنین زمانی که برای لیفت صورت اقدام می کنید، بهتر است یک همراه را با خودتان به کلینیک و یا بیمارستان بیاورید.

تمامی این موارد از جمله نکاتی به شمار می روند که شما باید قبل از لیفت صورت بدون جراحی به آن ها توجه داشته باشید و تمامی آن ها رعایت کنید. این کار از آن جهت باید انجام شود که شما یک نتیجه مثبت و اثربخش را دریافت کنید و زیبایی خود را دو چندان نمایید.

کلینیک مینیاتور، کیلینیک زیبایی

در این مطلب به بررسی کلی لیفتینگ صورت بدون جراحی و همچنین دلیل انجام لیفت صورت بدون جراحی پرداختیم و با دو روش لیفت صورت اشنا شدید.

 همان گونه که میدانید زیبایی و جوان بودن برای هر فردی اهمیت دارد و افراد برای رسیدن به این ویژگی ها از روش های مختلفی بهره می برند که هر کدام از آن ها مزیت ها معایب و ویژگی های خاص خودشان را دارند.

اگر برای زیبایی خود لیفتینگ به روش غیر جراحی را انتخاب کردید حتما برای انجام ان به یک کلینیک معتبر بروید و در انجام نکات آن به خوبی دقت کنید.

در کلینیک زیبایی مینیاتور از روش های بسیاری برای کشیدن پوست صورت و گردن و درمان افتادگی پوست استفاده می شود.

کلینیک تخصصی مینیاتور با بهره گیری از پزشکان و پرسنل مجرب و با تجربه این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید و نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایید.
منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

http://clinicminiatur.ir