شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341
طب سوزنی لاغری

نتیجه طب سوزنی لاغری

طب سوزنی لاغری یکی از روش های درمانی برای کاهش وزن می باشد.در حال حاضر از طب سوزنی برای درمان های مختلفی استفاده می نمایند.

در روش طب سوزنی، از نیدل که نوعی سوزن بسیار نازک استفاده می‌شود. این سوزن‌ها را در بخش‌های خاصی از بدن فرو می‌برند و کار درمان انجام می‌شود.

نقاطی که نیدل‌ها از نقاطی عبور میکنند مناطق خاصی از بدن هستند که محل عبور انرژی محسوب می‌شوند.

گره‌های عصبی که در این نواحی وجود دارند، به عصب مرکزی متصل‌ هستند و با تحریک آن‌ها، عصب مرکزی تحریک می‌شود.

  • طب سوزنی با تحریک نواحی مرتبط سبب می‌شود عصب‌های خاصی فعال و درگیر شوند و واکنش‌هایی در بدن صورت گیرد.

 بنابراین، فعالیت‌های متابولیکی مانند:

  • ترشح هورمون‌ها
  • کاهش استرس
  • جلوگیری از پرخوری‌های عصبی
  • افزایش متابولیسم
  • چربی سوزی

دچار تغییر می‌شوند.

با توجه به این که اکثر افرادی که تحرک کمی دارند و از نظر طب چینی، کانال‌های انرژی آن‌ها مسدود است، بیشتر مستعد چاقی هستند.

طب-سوزنی-لاغری

آشنایی با طب سوزنی لاغری

در این روش سوزن‌های بسیار نازکی به نام نیدل در نقاط خاصی از بدن که عموما محل عبور انرژی‌های خاص بدن هستند، فرو داده می‌شوند.

این سوزن‌ها روی گره‌های عصبی موجود در محل وارد شده و تأثیر گذاشته و براساس عصبی که درگیر و فعال می‌کنند، یک سری واکنش‌های شیمیایی خاص را در بدن ایجاد می‌کنند.

این تحریکات به نوبه خود باعث بروز فعالیت‌های متابولیکی خاصی مانند ترشح هورمون‌های آرامش دهنده برای کاهش فشار عصبی، استرس و در نتیجه جلوگیری از پرخوری های عصبی و بالا بردن متابولیسم‌های سلولی برای افزایش میزان سوخت و ساز در بدن و در نتیجه تحریک چربی سوزی می‌شوند.

روش دیگری که باعث لاغری شکم و پهلو با طب سوزنی در بدن می‌شود، از طریق اثری است که بر معده و دستگاه گوارش می‌گذارد، به این ترتیب که این سوزن‌ها اعصاب مرتبط با دستگاه گوارش را تحریک کرده و به کاهش کلی اشتها در بدن منجر می‌شوند. این امر در طولانی مدت، نه تنها باعث چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو‌ها، بلکه باعث کاهش وزن کلی در بدن می‌شود.

معمولا توصیه شده افراد برای کسب نتیجه مورد نظر از طب سوزنی و لاغری پهلو‌ها و شکم، هفته‌ای دو جلسه و تا ۱۲ جلسه درمان را پیگیری کنند.

البته همه این زمان‌ها و تخمین‌ها بستگی به نوع و درجه اضافه وزن افراد دارد.

کاهش-وزن

عوارض طب سوزنی لاغری

طب سوزنی لاغری علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است عوارضی را نیز ایجاد کند که در ادامه به بخشی از آن برای شما اشاره شده است.

خستگی، درد، بدتر شدن علائم، نوسانات هورمونی و اسپاسم عضلانی،از بیشترین عوارضی است که در افراد رخ داده است.

درد:

انجام طب سوزنی در واقع فرو کردن سوزن در بدن است که موجب درد نیز میشود و این درد برای ساعتی طول خواهد شد می‌کشد که بستگی به ناحیه‌ای از بدن دارد که سوزن در آن فرو رفته و حتی کبودی‌هایی را ایجاد می‌کند.

خستگی:

تغییر روند بدن شما هشداری برای سطوح هورمون‌هاست و متابولیسم‌هایی که قادر به خسته کردن بدن هستند. این امکان وجود دارد که شما انرژی کمی بعد از درمان داشته باشید.

شدت گرفتن علائم:

طب سوزنی از طریق درمان مستقیم و شدید اعصاب بدن بسیار موثر واقع می‌شود اما گاهی اوقات نتیجه‌ برعکس می‌شود و باعث تشدید علائم میگردد و حتی باعث ایجاد بازگشت دردهای قدیمی و کهنه می‌شود.

بالا رفتن عواطف فرد:

طبیعت طب سوزنی سم‌زدایی و تحریک است که باعث آزاد شدن فشارهای موجود در بدن از طریق میزان زیادی از هورمون‌های مختلف و انتقال‌دهنده‌های عصبی می‌شود. این مسئله فرد را از لحاظ عاطفی حساس، تحریک پذیر می‌کند.

اسپاسم عضلات:

زمانی که شما طب سوزنی برای لاغری انجام می‌دهید بعضی از تحریکات عصبی حتی بعد از برداشتن سوزن هم ادامه خواهد داشت.

طب-سوزنی

نقاط مختلف انجام طب سوزنی لاغری

برای لاغری بوسیله طب سوزنی لاغری از شش ناحیه بدن استفاده میگردد که شامل موارد زیر می باشد:

تحریک کننده گردش خون:

در اطراف ناف روی شکم و تحریک آن باعث افزایش گردش خون در ناحیه شکمی میگردد و موجب بهبود فعالیت دستگاه گوارش میشود.

رفع کننده ورم‌ها:

نقطه فوق در زیر شکم قرار دارد و در چربی سوزی اثرگذار است.فرد را از انواع اختلالات گوارشی، زخم، درد کمر و اختلالات اشتهایی خلاص میکند.

اطراف گوش:

برای کاهش وزن، طب سوزنی در چند نقطه از گوش بسیار خوب جواب می‌دهد. زیرا این نقاط در کنترل اشتها نقش قابل توجهی دارند. همچنین طب سوزنی در این نقاط به رفع عفونت‌های فک و گوش نیز کمک می‌کند.

زیر زانو:

ناحیه زیر زانو در طب سوزنی برای کاهش وزن، کمک کننده می‌باشد. استفاده از این ناحیه باعث میگردد معده به نحو بهتری کار کند و با بهبود روند هضم و ارائه تغذیه مناسب در خون، به کاهش ذخیره‌های توده چربی بدن کمک می نماید.

نقطه آرنج:

تحریک این نقطه از بدن با تحریک روده بزرگ در ارتباط است. این نقطه در قسمت خارجی آرنج به سمت انتهای آن قرار دارد. وقتی هدف لاغری شکم و پهلو با طب سوزنی و کاهش وزن می باشد، برای اثر بخشی میتوانید آن را دو دقیقه ماساژ دید.

مچ پا:

این ناحیه بالای استخوان قوزک پا قرار دارد و برای عملکرد بهتر سیستم گوارش در کاهش وزن اثر گذار است.

چاقی-و-اضافه-وزن

بیشتر بدانید:

آیا لاغری با طب سوزنی برگشت پذیر است؟

اگر شما بعد از انجام طب سوزنی لاغری خوری کنید احتمال خیلی زیاد مجدد چاق خواهید شد.پس توجه داشته باشید به اندازه مصرف کنید.

هر زمان احساس میل به غذای بیشتر داشتید یا به اصطلاح اشتهای شما بیشتر شد به پزشک خود اطلاع دهید و جهت درمان مجدد مراجعه نمایید.

توجه کنید این روش به تنهایی نمی‌تواند باعث کاهش وزن و چربی سوزی شما گردد و در کنار آن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن بیشتر اثر دارد تا سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

تناسب-اندام

کلینیک زیبایی و تناسب اندام مینیاتور

مجموعه های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند. توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک معتبر در این زمینه بسیار حائز اهمیت است پس بهترین را در نظر بگیرید.
مینیاتور با بهره گیری از پزشکان مجرب این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید
.
منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

http://clinicminiatur.ir

clinic-miniatur