شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341
روتین پوستی شب

روتین پوستی مناسب قبل از خواب

اگر به سلامت پوست خود اهمیت میدهید حتما روتین پوستی صورت مناسب در زمان های مختلف را انجام میدهید.

پوست ما دائماً در معرض انواع آلودگی‌ها، مواد آرایشی و همچنین اشعه‌های زیان آور نور خورشید قرار دارد بنابراین به طور دائم و همیشگی نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. یکی از مهمترین و بهترین زمان‌ها برای این رسیدگی، شب‌ها است.

همانطور که بدن ما شب‌ها به آرامش و استراحت نیاز دارد، پوست هم از این قاعده پیروی می‌کند. شب‌ها بهترین فرصت برای پوست است تا در کنار استراحت، به بازسازی و ترمیم خود نیز بپردازد.

بنابراین ما می‌توانیم با انجام یک روتین مراقبتی منظم و با استفاده از انواع ماسک‌ها یا کرم‌های مناسب تقویت و ترمیم، مراقب پوست خود باشیم.

رسیدگی به صورت قبل از خواب

پاکسازی صورت قبل از خواب

بسیاری از افراد، در راستای مراقبت از پوست راهکارهایی را برای روتین شبانه و قبل از خواب دارند، از استفاده از محلول شستشوی صورت تا تونر، کرم شب، کرم دور چشم، مرطوب کننده و… . اما بهتر است که استفاده از هر محصول را درست و با اصول مناسب پیش ببریم.

در این مطلب سعی کرده‌ایم که به معرفی روتینی صحیح برای مراقبت از پوست در قبل از خواب بپردازیم.

شستشوی صورت

شستن صورت مهمترین مرحله روتین مراقبت از پوست در شب می باشد.

پاک کردن آرایش

ماندن آرایش روی صورت باعث مسدود شدن منافذ پوست و در نتیجه ایجاد لک، جوش و همچنین پیری زودرس پوست می‌شود.

تونر

یک محصول بهداشتی است که بعد از شستشوی صورت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. تونر به تغذیه پوستتان کمک می‌کند و در عین حال pH، رطوبت و چربی پوست را متعادل نگه می‌دارد.

کرم شب

کرم شب بهترین وسیله برای مرطوب‌ نگه داشتن پوست و حفظ سلامت آن در طول خواب شبانه است.

کرم دور چشم

کرم‌های دور چشم صرفاً برای از بین بردن چین و چروک ساخته نشده اند! پوست اطراف چشم، حساس‌ترین و نازک‌ترین بخش از پوست روی صورت است، پس مراقبت از آن بسیار جدی و ضروری است.

روتین پوستی شب

آشنایی با روتین پوست خشک

پوست خشک همان طوری که می‌دانید نیاز به مراقبت دائمی دارد و بایستی همیشه مرطوب نگه داشته شود . شب و هنگامی که خواب هستید بهترین زمان برای رطوبت رسانی و هیدراته کردن عمقی پوست است.

روتین شبانه برای پوست خشک به این ترتیب است:

در قدم اول با کمک میسلار واتر، شیر پاک کن و یا پدهای پاک کننده آرایش مناسب برای پوست خشک، صورت تان را به خوبی پاک کنید تا اثرات مواد آرایشی که در طول روز روی صورتتان بوده خوب پاک شود.

سپس با شوینده مناسب برای پوست خشک صورتتان را خوب بشویید. این نوع شوینده ها حاوی مواد مرطوب کننده و کرمی هستند و اجازه نمیدهند پوست صورتتان خشک و قرمز شود.بعد از شستشو با شوینده‌ها نباید احساس خارش و کشیدگی پوست داشته باشید.

تونر مناسب برای پوست خشک تهیه و پوست را با کمک پد پنبه ای و تونر عمیق پاک کنید. دقت کنید پد را محکم روی صورتتان نکشید.

برای پوست خشک در روتین شب نیاز به سرم هایی است که در زمان خواب شما بتواند لایه های عمیق پوست را آبرسانی و تغذیه کند. استفاده از سرم های حاوی هیالورونیک اسید به دلیل کمک به احیا پوست و آبرسانی عمیق گزینه مناسبی  است.

در روتین شبانه برای پوست خشک استفاده از کرم مناسب دور چشم است. برای تهیه کرم دور چشم به دو نکته سن و نوع پوست دقت کنید.

استفاده از کرم مرطوب‌کننده است. کرم‌های مرطوب کننده جزو ضروریات روتین شب هستند، چرا که موجب حفظ رطوبت میان سلول های پوست خشک به صورت عمقی می‌شوند. می‌توانید از انواع کرم شب و مرطوب کننده با هم در این بخش از روتین کمک بگیرید.

پوست خشک

روتین پوست چرب و نحوه انجام آن

شبها برای پوست چرب مقداری با روتین دیگر پوست ها فرق دارد .به دلیل ترشح پیوسته غدد چربی در سطح پوست ممکن است جوش ها مهمان ناخوانده پوست شما شوند. به همین دلیل پاکسازی عمقی صورت پیش از خواب ضروری است.

1. ابتدا آرایشتان را پاک کنید

با کمک میسلار واترهای مخصوص پوست چرب سطح پوستتان را از آرایش و کرم‌ها پاک کنید.

2. فیس واش و شوینده

با استفاده از فیس واش یا پدهای شوینده صورتتان را به خوبی بشوید. حتما از فوم و ژل های شستشوی پوست چرب استفاده کنید. شوینده‌های مخصوص پوست چرب به کنترل میزان چربی روی سطح پوست شما کمک و صورت را به صورت عمقی پاکسازی می‌کند.

3. استفاده از تونر

برای پوست چرب از ضروریات روند روتین شبانه هستند . کمک میکند تا منافذ پوست شما بسته و pH طبیعی آن حفظ شود. فراموش نکنید که حتما باید ازمحصول مناسب برای پوست چرب استفاده کنید چرا که  با استفاده از آن می‌توان میزان جوش‌های پوست چرب را به خوبی کنترل کرد.

4. لایه برداری کنید

بهتر است هفته‌ای یک بار با استفاده از اسکراب سطح پوستتان را لایه برداری و سلول های مرده را پاکسازی نمایید. برای لایه برداری علاوه بر اسکراب از سرم های aha نیز که لایه برداری خفیف دارند می‌توایند استفاده کنید.

5. سرم بزنید

امروزه انواع سرم‌های متعادل کننده پوست چرب در لاین محصولات پوستی وجود دارد. انواع دیگر سرم‌هایی که برای پوست چرب می‌توانید به کارببرید عبارتند از سرم ویتامین سی، جمع کننده منافذ پوست چرب و همچنین سرم‌های ضد آکنه.

6. کرم دور چشم

این بخش را هیچ شبی فراموش نکنید

7. کرم مرطوب کننده

برخلاف باور عموم پوست های چرب هم نیاز به مرطوب کننده دارند. انواع مرطوب های سبک بدون چربی که غنی شده با انواع ویتامین‌ها هستند بهترین گزینه برای آخرین بخش از روتین شبانه پوست چرب هستند.

پوست چرب

ارائه خدمات زیبایی در کلینیک مینیاتور

کلینیک زیبایی مینیاتور در شرق تهران محدوده پیروزی، یکی از مجهزترین مراکز زیبایی و درمانی می باشد. شما میتوانید با مراجعه به این مجموعه و بهرمندی از خدماتشان به زیبایی جوانی خود بیافزایید.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات به وب سایت مراجعه و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

02133252399
02133316820

09351242341
آدرس : تهران، خیابان پیروزی، بعد از اتوبان امام علی (ع)، روبروی خیابان زاهد گیلانی، جنب شیرینی زیتون، پلاک 806، طبقه دوم، واحد 4

www.clinicminiatur.ir

کلینیک-مینیاتور