شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341
چین و چروک

چگونگی رفع خطوط روی پیشانی

خطوط روی پیشانی یکی از آشکارترین موارد تغییرات صورت است.فرد با ایجاد این خطوط حس پیری خواهد داشت و بدنبال این هستند که به رفع آن بپردازند.

باید این را در ذهن داشته باشید به محض دیدن چین و چروک های پیشانی ایجاد شد، از بین بردن آنها دشوار است و آنها معمولاً همیشه باقی می مانند. مگر اینکه به موقع آن را بر طرف کند.

گاهی افراد به تکرار برخی حرکات صورت عادت دارند. این انقباض های مکرر ماهیچه های زیرین طی چندین سال می تواند چین های ایجاد شده در پوست را عمیق تر کند.

شما باید سعی کنید بر چنین عادتی غلبه کنید. چون چین و چروک های دائمی و خطوط ریز در صورتتان ایجاد می کند. به عنوان مثال، اگر ناخودآگاه اخم می کنید یا ابروهای خود را جمع کرده و بیش از حد چشمانتان را تنگ می کنید، از خانواده و دوستان خود بخواهید لحظه ای که متوجه انجام این حرکات می شوند، جلوی شما را بگیرند.

یک رژیم غذایی مفید حاوی مقدار فراوان میوه و سبزیجات تازه برای تأمین نیازهای غذایی پوستتان مصرف کنید. تغذیه ی صحیح نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آسیب های پوستی دارد.

مصرف الکل خود را محدود کنید، چون می تواند روی پوست تاثیر بسیار بدی بگذارد.

ضد آفتاب و مرطوب کننده دو عنصر اساسی در یک روتین موثر مراقبت از پوست هستند و همچنین برای جلوگیری از پیری پوست ​​نیز موثرند. شما باید حتما از یک ضد آفتاب با کیفیت عالی و یک مرطوب کننده ضد پیری، برای محافظت از پوستتان به ویژه هنگامی که در معرض آفتاب قرار می گیرید، استفاده کنید.

برای محفظت در برابر آفتاب، از لباس و لوازم جانبی مانند عینک آفتابی یا کلاه استفاده کنید.

همیشه قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید. تمیز کردن و استفاده از تونر و مرطوب کننده در طول شب از پوست شما مراقبت می کند.

تفاوت بین خطوط ریز و چین و چروک

پوست خارجی ترین و بزرگترین اندام بدن است که شامل سه لایه ی اپیدرم، درم و هایپودرم (که به عنوان زیر جلدی نیز شناخته می شود) می باشد.

از سطح یا بیرونی ترین لایه به عنوان اپیدرم (اپیدرم) یاد می شود که دارای سلول های بازسازی کننده ی پوستی است و روی بدنتان یک لایه ی ضد آب در برابر عوامل خارجی ایجاد می کند.

چین و چروک ها معمولاً بر اساس عمق نفوذشان در این لایه های پوستی طبقه بندی می شوند. هنگامی که آسیب به لایه سطحی یا درم فوقانی محدود شود، ممکن است خطوط ظریف در پوست ایجاد شود. چین و چروک های متوسط ​​عمیق تر می شوند تا به میانه درم برسند، در حالی که چین و چروک های عمیق تا درم و زیر جلد گسترش می یابند.

چگونه درمان چین و چروک پیشانی را انجام دهیم؟

درمان های مختلفی برای چین و چروک پیشانی توسط FDA تایید شده که به اختصار برای شما لیست می شود.

توجه داشته باشید که هرچه حجم چین و چروک بیشتر باشد نوع درمان برای شما متفاوت خواهد بود.

تزریق بوتاکس

این روش یک استراتژی درمان زیبایی است که برای رفع چین و چروک ناشی از حرکت مکرر ماهیچه ها استفاده می شود. باعث می شود که این چین و چروک های حرکتی عمیق تر نشوند و در نتیجه با انقباض های مکرر ماهیچه های زیرین، بارزتر و برجسته تر نشوند. این ماده معمولاً برای صاف کردن چین و چروک هایی که در پیشانی، بین چشم ها ، گوشه های چشم و لب ها ظاهر می شوند، استفاده می شود.

تزریق ژل

این روش های درمانی بر روی مکانیزم حجم دادن به صورت کار می کنند. ممکن است پس از آن پزشک روش های بازسازی سطح پوست را برای رفع خطوط عمیق تری که مواد پرکننده تزریقی نمی توانند از بین ببرند، توصیه کند.

لیزر های جوانساز

بازسازی مجدد سطح پوست با لیزر که با نام های لیزر تبخیری و لیزر لایه برداری نیز شناخته می شوند، می توانند چین و چروک، زخم و لکه های صورت را به میزان قابل توجهی کم تر کنند.

چروک پیشانی

روش های لایه برداری پوست

لایه بردارهای شیمیایی با افزایش تولید سلول های پوستی به تسریع روند بازسازی پوست کمک می کنند.

هر چقدر که لایه های فرسوده پوست صورت را با سرعت بیشتری از بین ببرید، علائم مشهود پیری پوست حداقل به میزان مشخصی کمرنگ می شوند.

بنابراین، لایه برداری پوست نه تنها باعث کاهش چین و چروک و خطوط ریز می شود، بلکه به صاف شدن بافت کلی پوست صورت نیز کمک می کند.

افرادی که چین و چروک های کمی دارند، می توانند لایه بردارهای شیمیایی ملایم را انتخاب کنند. این لایه بردار ها نیاز به نسخه ندارند و هیچ آسیبی به پوست نمی زنند.

با این حال بهتر است برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی ناخواسته، ابتدا آن ها را با تجویز متخصص پوست خود استفاده کنید. از طرف دیگر، لایه برداری شیمیایی عمیق تر فقط باید در یک کلینیک یا توسط پزشک باتجربه انجام شود. زیرا احتمال خطر بسیار بیشتر است.

لایه برداری شیمیایی عمیق حتی ممکن است منجر به ایجاد زخم یا تغییر در رنگ پوست شود. این نوع درمان تهاجمی تأثیر عمیق تر و دوره بهبودی طولانی تری دارد. همچنین تا بهبودی کامل پوست، به اقدامات مراقبتی بیشتری مانند قرار نگرفتن در معرض آفتاب نیاز دارد.

لایه برداری شیمیایی

درم ابریژن

شامل استفاده از براش فلزی چرخنده ی کوچک با سرعت بالا و برای تراشیدن لایه های آسیب دیده اپیدرم است. این ساییدگی خود به خود باعث رشد سلول های جدید پوستی می شود.

هنگامی که لایه های تازه به سطح پوست می آیند، صورت شما کاملاً صاف به نظر می رسد. از درمابریژن برای درمان اسکار آکنه، چین و چروک های قابل توجه و چرمی شدن پوست در اثر نور از آفتاب و رنگدانه های غیر یکنواخت استفاده می شود.

فرم نسبتاً کم تهاجمی تر این روش، معروف به میکرودرم ابریژن، برای انجام فتوایجینگ خفیف تا متوسط ​​استفاده می شود. این روش شامل استفاده از ذرات ریزی است که از یک لوله خلا عبور می کنند تا به آرامی پوست پیر را بسایند و بازسازی پوست را تحریک کنند.

درمان های دارویی

رتینوئیدها مشتقات مصنوعی ویتامین A هستند که یک روش درمانی مناسب برای پوست هایی است که در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید پیر شده اند. آنها می توانند با افزایش تولید طبیعی کلاژن و الیاف الاستیک، تغییر رنگ پوست، تجزیه بافت الاستیک و چین و چروک های سطحی را کاهش دهند. توجه داشته باشید که رتینوئیدها می توانند پوست را تحریک کرده و باعث خشکی و حساسیت به نور شوند – حساسیت شدید به آفتاب. آن ها تنها با نسخه پزشک قابل دسترسی هستند.

جوانسازی پوست از چین و چروک

انتخاب روش درمانی رفع چین و چروک

روش های درمانی  زیادی برای کاهش چین و چروک های پیشانی شما وجود دارد. اما هر کدام از آن ها اقدامات مراقبتی و عوارض جانبی خاص خود را دارند.

فقط یک متخصص پوست، جراح زیبایی یا یک متخصص بهداشت و آموزش دیده در زمینه ی درمان های زیبایی صورت می تواند گزینه ایده آل درمانی را برای مشکل خاص و نوع پوست شما را تشخیص دهد.

بسیار مهم است که تصمیم عجولانه نگیرید. زیرا در صورت اقدام نامناسب باید با عواقب آن زندگی کنید. قبل از تصمیم گیری باید بدانید که از هر گزینه درمانی، چه نتایج مثبت و منفی ای انتظار دارید.

برای این که بعداً  ناامیدی نشوید، لازم است به یاد داشته باشید که این روش های درمانی می توانند وضعیت شما را تنها تا حدی بهبود بخشند. شما باید طی بحث و گفتگو با پزشک خود در مورد جزییات مراحل بدانید. دانش کافی به شما کمک می کند تا انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

رفع چین و چروک

ارائه خدمات زیبایی در کلینیک مینیاتور

کلینیک زیبایی مینیاتور در شرق تهران محدوده پیروزی، یکی از مجهزترین مراکز زیبایی و درمانی می باشد. شما میتوانید با مراجعه به این مجموعه و بهرمندی از خدماتشان به زیبایی جوانی خود بیافزایید.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات به وب سایت مراجعه و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

02133252399
02133316820

09351242341
آدرس : تهران، خیابان پیروزی، بعد از اتوبان امام علی (ع)، روبروی خیابان زاهد گیلانی، جنب شیرینی زیتون، پلاک 806، طبقه دوم، واحد 4

www.clinicminiatur.ir

کلینیک-مینیاتور