شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341
ریزش مو

درمان ریزش مو

اگر ریزش مو دارید و بدنبال درمان آن هستید، حتما میدانید که بدون شک «موها» ارتباط مستقیمی با زیبایی، حالات روحی و همچنین سلامت بدن دارند.

اصلا نمی‌توان به سادگی از کنار ریزش مو گذشت، زیرا از هر نظر که به آن نگاه کنید، در حال ارائه اطلاعات یا اعلام خطر به شماست!

رشد طبیعی مو از یک چرخه پیروی می‌کند. ما در طول زندگی، روزانه بین ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو را از دست می‌دهیم. شاید عدد زیادی به نظر آید، اما اگر نگاهی به این چرخه طبیعی کنید، می‌بینید که یکی از نرمال‌ترینِ اتفاقات است! اجازه دهید بطور مفصل درخصوص این چرخه طبیعی توضیح دهیم.

چرخه رشد مو به ۳ فاز آناژن، کاتاژن و تلوژن، تقسیم بندی می‌شود :

آناژن :

این مرحله از رشد را رشد فعال فولیکول‌های مو می‌دانند که از ۲ تا ۷ سال برای موهای پوست سر و بطور معمول چند ماه برای ابروها، صورت و بدن طول می‌کشد.

کاتاژن :

این فاز از رشد، کوتاه مدت بوده و تقریبا ۲ الی ۳ هفته را به خود اختصاص می‌دهد.

تلوژن :

این فاز، مرحله استراحت فولیکول‌هاست. در این مرحله موهای قدیمی دچار ریزش شده و انسان چیزی حدود ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو را از دست می‌دهد تا فولیکول‌های جدید و نو جایگزین آن‌ها شده و موهایی درخشان‌تر و بلندتر داشته باشید.

دلایل ریزش مو

دلایل ریزش مو چیست؟

ریزش موی معمول و روزانه امری عادی‌ست. اما آن ریزش مویی که به سرعت انجام می‌گیرد را نمی‌توان اتفاقی عادی دانست و باید به سراغ علت آن رفت. دلایل زیادی را می‌توان، علت ریزش موی شدید یا غیر طبیعی دانست که در این بخش به مهمترین آن‌ها می‌پردازیم.

ریزش موی ارثی :

ریزش موی آندروژنیک یکی از شایع‌ترین دلایلی‌ست که افراد را با مشکل مواجه می‌کند که از یک یا هر دو والد به فرزند میرسد.

بیماری و داروهای مصرفی :

به هیچ عنوان از نقش و تاثیر بیماری‌ها و داروهای مصرفی غافل نشوید. مثلا بیماری‌هایی مثل کم کاری و پرکاری تیروئید، برخی عفونت‌ها، سرطان و روش‌های درمان آن مانند شیمی درمانی و غیره میتواند منجر به ریزش مو شود.

آسیب‌های روانی و فیزیکی :

حالات روحی و اختلالاتی که از بابت کمبود ویتامین یا کم خونی و حتی بیماری‌های مزمن در بدن ایجاد می‌شود، می‌تواند بر ریزش مو تاثیر بگذارد.

آسیب به مو :

بسیاری از افراد، هر رفتاری که می‌خواهند با موهایشان دارند. در صورتی که باید همچون پوست بدن با آنها رفتار کرد.

بالا رفتن سن :

هر چقدر که سن بالاتر می‌رود، موها نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شوند و این مسئله به ریزش مو سرعت می‌بخشد. حال تقریبا تمام علت‌های ریزش مو را می‌دانید.

مو مردان

ریزش مو چه علائمی دارد؟

همه‌ی ما در هر شبانه روز به طور متوسط ۵۰ تا ۱۰۰ تار از موهای سرمان را از دست می‌دهیم.

پس موی همه ما می‌ریزد ولی ریزش مو به شرایطی اطلاق می‌شود که تراکم موها کاهش یابد.

بیشتر اوقات ریزش مو به صورت تدریجی اتفاق می‌افتد و تا زمانی که تراکم موهای سر تا حد قابل توجهی کم نشود، متوجه آن نمی‌شویم.

در جلوگیری از ریزش مو، زمان شروع درمان اهمیت زیادی دارد. یعنی هرچه زودتر برای درمان ریزش موی خود اقدام کنید، احتمال موثر بودن درمان بیشتر می‌شود.

شایع‌ترین نشانه‌ها و علائمی ریزش مو عبارتند از:

کنده شدن راحت موها به هنگام کشیدنشان،

تجمع مقدار زیادی مو در موگیر چاه بعد از استحمام،

هنگام بستن یا شانه‌ کردن موها مقداری از آن جدا میشود.

ریختن مو بر روی بالشت بعد از خواب شبانه.

در این شرایط مراجعه به پزشک جهت بررسی‌های بیشتر لازم است. چون گاهی ریزش مو نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای است.

ریزش مو

ارائه خدمات زیبایی در کلینیک مینیاتور

در کلینیک زیبایی مینیاتور تمام تلاش رضایت مراجعه کنندگان می باشد.بهره گیری از جدیدترین دستگاه های دنیا باعث شده تا آن جزء بهترین کلینیک زیبایی در شرق تهران پیروزی باشد.

 حتما پیش از اقدام جدی درباره میزان اعتبار کلینیک درمانی و پزشکان فعال در آن اطلاعات کافی به دست آورید.

کلینیک زیبایی مینیاتور در شرق تهران محدوده پیروزی، یکی از مجهزترین مراکز زیبایی و درمانی می باشد. شما میتوانید با مراجعه به این مجموعه و بهرمندی از خدماتشان به زیبایی جوانی خود بیافزایید.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات به وب سایت مراجعه و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

02133252399
02133316820

09351242341
آدرس : تهران، خیابان پیروزی، بعد از اتوبان امام علی (ع)، روبروی خیابان زاهد گیلانی، جنب شیرینی زیتون، پلاک 806، طبقه دوم، واحد 4

www.clinicminiatur.ir

کلینیک-مینیاتور