شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341
ماسک صورت

آشنایی با ماسک های صورت

اگر اهل استفاده از ماسک صورت هستید، پس مطمئنا می‌دانید که هر ماسکی، مزایا و کاربردهای خاص خودش را دارد. آشنایی با انواع ماسک صورت و کاربردهای آنها، اولین گام برای گنجاندن این محصول پرکاربرد در روال مراقبت از پوست‌تان است. در مطلب زیر، تمام اطلاعات لازم در مورد ماسک‌های صورت را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ماسک‌های صورت برای هدف قرار دادن نگرانی‌های پوستی خاص از طریقی فرمولی با نفوذپذیری عمیق ساخته می‌شوند.

ماسک‌های درمانی صورت برای روشن، سفت، متعادل، گوشتالو و هیدراته کردن پوست بکار می‌روند.

کابردهای متداول برای ماسک‌های درمانی عبارتند از پاکسازی، درمان آکنه، روشن و سفت کردن پوست

ماسک‌های صورت می‌توانند در بسته‌بندی‌های آماده خریداری شده یا در خانه بوسیله مواد اولیه طبیعی ساخته شوند.

ماسک‌های صورت، مقادیر بسیار غلیظ شده‌ای از مواد مغذی تسکین‌دهنده را برای احیای پوست فراهم می‌کنند. انواع مختلفی از ترکیبات فعال ماسک‌های احیاکننده پوست برای نفوذ عمیق به درون منافذ فرموله می‌شوند. ماسک‌ها معمولا برای آبرسانی، شفاف‌سازی، لایه‌برداری، سفت، متعادل و گوشتالو کردن پوست بکار می‌روند. آنها می‌توانند به‌آسانی در روال مراقبت از پوست شما گنجانده شوند؛ فقط کافی است با توجه به نوع پوست‌تان، ماسک‌های مناسب را انتخاب کنید.

دلایل استفاده ماسک صورت را بدانیم

ماسک صورت، یک روش عالی برای ارائه یک درمان سریع و هدفمند برای مشکلات پوستی خاص است. ماسک‌ها می‌توانند مشکلات پوستی مانند آکنه، التهاب، قرمزی، ناهماهنگی تون پوست و خشکی را برطرف سازند.

برخی از ماسک‌ها پس از روش‌های جوانسازی یا لایه‌برداری پوست با لیزر بعنوان تسکین‌دهنده و ترمیم‌کننده بکار می‌روند.

پاکسازی

ماسک‌های پاک‌کننده برای زدودن آلودگی از منافذ و سلول‌های مرده از سطح پوست طراحی شده‌اند. همگی می‌توانند کثیفی بجامانده روی پوست را شل کرده و جدا کنند، پوست را تمیزتر، محکم‌تر و نرم‌تر سازند.

درمان آکنه

ماسک‌های صورت، اغلب برای درمان پوست‌های مستعد آکنه بکار می‌روند.

سفت کردن پوست

ماسک‌های سفت‌کننده پوست، تولید کلاژن را افزایش می‌دهند و با مواد تشکیل‌دهنده احیاکننده، ضدچروک و ضدپیری ساخته می‌شوند.

انواع ماسک صورت

انواع مختلفی از ماسک های صورت برای رسیدگی به تعداد زیادی از نگرانی‌های پوستی ساخته می‌شوند. ماسک‌های متنوعی برای انواع پوست‌های مختلف وجود دارند که مواد تشکیل‌دهنده آنها، مشکلات پوستی خاصی را هدف می‌گیرند.

ماسک‌ لایه‌بردار

ماسک‌های صورت لایه‌بردار به بیرون کشیدن ناخالصی‌ها از منافذ و سلول‌های مرده از سطح پوست کمک می‌کنند.

این ماسک‌ها باید روی صورت مالیده شده و پس از خشک شدن از پوست جدا گردند این کار، لایه رویی آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها را از پوست شما بیرون می‌کشد.

ماسک لایه بردار

ماسک‌های ورقه‌ای

ماسک‌های ورقه‌ای، ماسک‌های یکبار مصرف ساخته‌شده از کاغذ یا پارچه هستند که در مواد تشکیل‌دهنده فعال آبرسان ماسک، خیسانده شده‌اند. این ماسک‌ها باید روی پوست صورت قرار داده شده و مدت مشخصی روی آن باقی بمانند تا مواد مغذی‌شان از طریق منافذ پوست جذب شود.

ماسک ورقه ای

ماسک‌ کُره‌ای

ماسک‌های کره‌ای روی شفاف‌سازی، رطوبت‌رسانی و روشن نمودن پوست از طریق فرمول‌های خلاقانه و مواد تشکیل‌دهنده فعال کاملا طبیعی، تمرکز می‌کنند.

ماسک کره ای

ماسک‌ کِرِمی

ماسک‌های صورت کرمی، مرطوب‌کننده و جوان‌کننده بوده و در عمق پوست نفوذ می‌کنند و سفت کردن پوست کمک می‌نمایند و برای انواع پوست‌های نرمال تا خشک مناسب هستند.

ماسک کرمی

خاک رس

ماسک‌ خاک رس برای مشکلات پوستی مختلف ساخته می‌شوند. ویژگی اصلی آنها هیدراته و نرم کردن پوست بدون بجاگذاشتن حس روغنی یا سفتی است. ماسک‌های خاک رس برای ناحیه T صورت، فوق‌العاده هستند. خاک رس موجود در این ماسک‌ها، چربی اضافه را از سطح پوست جذب می‌کند.

ماسک خاک رس

زغال

ماسک‌های زغال، آلودگی و کثیفی را به‌آرامی از منافذ شما جذب کرده و از این طریق پوست‌تان را تمیز و روشن می‌سازند.

انتخاب بهترین نوع ماسک برای صورت

در هنگام انتخاب ماسک صورت باید نوع پوست و اهداف مراقبت از پوست‌تان را در نظر بگیرید. آیا می‌خواهید پوست‌تان را آبرسانی، سفت و پاکسازی کنید یا تسکین دهید؟ آیا مشکل پوستی خاصی دارید که باید به آن رسیدگی شود؟ بهترین ماسک برای پوست شما به نیازهای منحصربفرد پوست‌تان بستگی خواهد داشت.

پوست خشک

برای بازگرداندن رطوبت به پوست خشک از یک ماسک ورقه‌ای، کرمی یا ژلی استفاده کنید.

پوست چرب

ماسک‌های خاک رس و زغال برای پوست‌های چرب ایده‌آل هستند. هر دوی این ماسک‌ها، چربی اضافی را از پوست بیرون می‌کشند و آن را نرم و صاف می‌سازند.

پوست حساس

ماسک‌های ژلی برای تسکین دادن و خنک کردن پوست‌های حساس، ملتهب، خشک یا متورم بسیار مفیدند.

یک نکته در مورد ماسک‌های صورت آقایان

ماسک‌های صورت آقایان، تفاوت چندانی با ماسک‌های صورت خانم‌ها ندارد. اگر می‌خواهید یک ماسک صورت را به روال مراقبت از پوست‌تان اضافه نمایید، ابتدا باید نیازها و مشکلات پوستی خودتان را مد نظر قرار دهید. اگر نمی‌خواهید از محصولات معطر و حاوی رایحه‌های گل استفاده نمایید، برچسب مواد تشکیل‌دهنده را بخوانید و در صورت لزوم از فروشنده سوال کنید تا بتوانید فرمولاسیونی متناسب با نیازهایتان پیدا کنید.

نحوه مصرف ماسک صورت

افزودن یک ماسک صورت به روال شبانه مراقبت از پوست‌تان، کار آسانی است. قبل از استفاده از ماسک صورت حتما دستورالعمل مصرف را مطالعه نمایید. برای دستیابی به بهترین نتایج می‌توانید چند بار در هفته از یک ماسک صورت استفاده کنید.

قبل از استفاده از ماسک صورت حتما صورت‌تان را تمیز کنید.

برخی از انواع ماسک ها همچون ورقه‌ای، خاک رس، زغال، کرمی و ژلی باید پس از شستن صورت استفاده شوند و سپس قبل از انجام دادن سایر مراحل مراقبت شبانه از پوست‌تان شسته شوند.

یک ماسک صورت که برای استفاده در طول شب طراحی شده است، باید بعنوان آخرین مرحله از روال مراقبت از پوست شما قبل از خواب استفاده شود.

ماسک‌ صورت خانگی

ماسک‌های صورت خانگی می‌توانند در خانه، آماده و استفاده شوند. آنها حاوی مواد تشکیل‌دهنده طبیعی هستند.

اگر می‌خواهید در هزینه ماسک‌های صورت صرفه‌جویی کنید و از مواد تشکیل‌دهنده کاملا طبیعی استفاده نمایید، ماسک خانگی می‌تواند جایگزین خوبی خواهد بود.

قبل از استفاده از ماسک خانگی حتما آن را روی ناحیه کوچکی از پوست‌تان تست کنید تا مطمئن شوید نسبت به مواد تشکیل‌دهنده‌اش آلرژی یا حساسیت ندارید.

ارائه خدمات زیبایی در کلینیک مینیاتور

کلینیک زیبایی مینیاتور در شرق تهران محدوده پیروزی، یکی از مجهزترین مراکز زیبایی و درمانی می باشد. شما میتوانید با مراجعه به این مجموعه و بهرمندی از خدماتشان به زیبایی جوانی خود بیافزایید.

برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات به وب سایت مراجعه و یا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

02133252399
02133316820

09351242341
آدرس : تهران، خیابان پیروزی، بعد از اتوبان امام علی (ع)، روبروی خیابان زاهد گیلانی، جنب شیرینی زیتون، پلاک 806، طبقه دوم، واحد 4

www.clinicminiatur.ir