طب سوزنی امبدینگ لاغری

طب سوزنی لاغری

طب سوزنی لاغری یکی از روش های رسیدن به تناسب اندام است. نقاط طب سوزنی، دستورات تغذیه ای و داروهای گیاهی دارد که برای درمان چاقی برای بیماران تجویز میگردد.

از نظران پزشکان طب سوزنی این روش بر روی دستگاه عصبی، گوارش و هورمون های درون ریز بدن اثر می گذارد. نتیجه این است که این ها می توانند به بدن انرژی مضاعف بدهند و جذب مواد غذایی را به حداکثر ‏برسانند.

در این صورت است که مواد زائد را بهتر دفع میشود و اشتهای کاذب را کنترل می نماید. علاوه بر این کاهش اضطراب را به دنبال خواهد داشت.

در روش طب سوزنی درمان برای هر بیمار مطابق با مشکلی که دارد به طور ویژه طراحی می شود. علاوه بر درمان ریشه ای اختلالات در بدن. نقاط طب سوزنی دیگری نیز بر اساس علائم متفاوتی که در هر بیمار بروز می کند انتخاب ‏می شوند.

درمان ها یک تا دو بار در هفته به مدت ۸ تا ۱۲ هفته یا تا زمانی که بیمار به وزن ایده آل برسد برنامه ریزی می شود. ‏

از دلایل افزایش وزن میتوانیم به اختلال عملکرد کبد و طحال اشاره نماییم که از نشانه های آن عدم تعادل بدن نیز می باشد.

در تئوری پنج عنصر طب چینی طحال مسئول عملکرد درست دستگاه گوارش را بر عهده دارد

عدم تعادل و بیماری طحال می تواند باعث بروز علائمی چون ضعف و خستگی، کاهش سوخت و ساز بدن، ‏تجمع مایعات در بدن و ورم اندام ها، مدفوع شل یا یبوست و احساس سنگینی در بدن شود. ‏

در حال حاضر زندگی هایی با شیوه زندگی پر تلاطم و استرس ‏های مزمن می توانند. اثرات منفی روی کارکرد کبد در مدیریت جریان انرژی های بدن بگذارد و موجب و عملکرد ضعیف طحال در ‏گوارش و کاهش سوخت و ساز بدن شما شوند.

امبدینگ طب سوزنی لاغری در لغت به معنی کاشتن است. معمولا به روشهایی اطلاق می گردد که طی آن قطعه ای نخ در بخش ویژه ای از بدن کاشته می شود تا اثر تدریجی درمانی در طی چند هفته تا چند ماه ایجاد گردد.

این روشها بیشتر از کشور کره و پزشکی کره ای منشأ می گیرند و امروزه در کشورهای مختلف جهان طرفداران بخصوصی دارند.

امبدینگ طب سوزنی لاغری چیست؟

کاشت نخ یا امبدینگ (embedding) نقطه ای معمولا عبارت است از قرار دادن نخ های کوچکِ قابلِ جذبِ طبیعی در نقاط درمانی ویژه که در صورت نیاز برای بیماران خاص استفاده میگردد.

این روش بیشتر در بیمارانی که امکان حضور مرتب و به موقع در درمانگاه که لازمه دریافت درمان را ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به جذب تدریجی نخ توسط بدن بیمار، تحریک تدریجی نقطه هدف به مدت دو تا سه هفته ادامه می یابد که باعث ایجاد اثر درمانی نسبتا ماندگار خواهد بود.

این روش درمانی بیشتر جهت کنترل اشتها و لاغری موضعی در بیماران چاق، درمان دردهای مزمن اسکلتی در بیماران مبتلا به اختلالات عضلانی-عصبی و درمان بیماریهای عمومی مزمن مانند سدرم روده تحریک پذیر در بیمارانی که قادر به حضور مداوم در درمانگاه نمی باشند مورد استفاده قرار میگیرد.

کاهش وزن با کمک امبدینگ معمولا نیاز به حداقل ۳ جلسه درمانی می باشد و اثرات درمانی آن پس از ۲ تا ۳ ماه بروز می یابد.

آشنایی با انواع روش های امبدینگ

کاشت نخ (embedding) خطی خود به دو نوع امبدینگ تحریکی و امبدینگ کششی تقسیم می شود.

در امبدینگ خطی تحریکی نخ های قابل جذب ساده به طول ۳ تا ۱۰ سانتیمتر در محل مورد نظر به صورت خطی گذاشته می شود.

نتیجه اثر این واکنش، کاهش سایز چربی، ایجاد بافت کلاژن و ایجاد شبکه ی پروتئینی در اندام است. مورد استفاده این روش بیشتر در درمان چاقی موضعی، خطوط عمیق چروک چهره مانند خط اخم و خطوط کنار دهان و افتادگی غبغب می باشد.

در مقابل امبدینگ خطی کششی با ایجاد کشش نسبتا پایدار در محل کاشت نخ باعث کشش بافت و لیفتینگ اندام می گردد. تقریبا در همه موارد در کنار استفاده از نخ های کششی باید از نخ های خطی تحریکی نیز استفاده کرد تا اثر درمانی بروز یابد. این روش در درمان افتادگی شکم، بازو، سینه، باسن، ران و صورت قابل استفاده است.

بهترین مرکز طب سوزنی لاغری در شرق تهران

کلینیک های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند که شما با استفاده از آن میتوانید به زیبایی و شادابی خود بپردازید و حس نشاط را بدست آورید.

کلینیک تخصصی مینیاتور با بهره گیری از پزشکان و پرسنل مجرب و با تجربه این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید و نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایید.

منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

www.clinicminiatur.ir