لیزرموهای زائد در پاییز

لیزر-موهای-زائد

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را داربد شاید جالب باشد که بدانید،زمان ایده‌آل برای لیزر موهای زائد، پاییز است. اکثر مردم در فصل بهار به فکر درمان لیزر موهای زائد‌ می‌افتند.

یعنی بعد از اینکه زمستانی طولانی تمام‌ می‌شود و کم‌کم لباس‌های گرم را جمع‌ می‌کنیم، لباس‌های سبک ‌‌تر می‌پوشیم، پوششمان کم ‌تر‌ می‌شود و آماده ی تابستان هستیم. به پوشیدن شلوارک، لباس‌های تابستانی و مایو فکر ‌می‌کنیم و در این موقع موهای زائد دوباره به یک مسئله تبدیل ‌می‌شوند.

در طول زمستان شلوار‌های بلند، جوراب شلواری و ساق ‌می‌پوشیم و ساق پاهایمان دیده نمی‌شود. اما با نزدیک ‌‌تر شدن بهار و تابستان به فکر موهای پاهایمان ‌می‌افتیم. موقع پوشیدن پیراهن‌های بدون آستین یا تاپ، بیشتر مراقب موهای زیر بغلمان هستیم. فصل های بهار و تابستان بهترین زمان برای شروع لیزر موهای زائد نیستند.

پاییز بهترین زمان برای شروع لیزر موهای زائد است چون:

لیزر موهای زائد یک فرآیند است. زمان مي برد. چندین جلسه طول ‌می‌کشد. سول اکثر کسانی که برای اولین بار تصمیم دارند لیزر را انجام دهند این است که لیزر موهای زائد چگونه کار می کند و چند جلسه طول می کشد.

فرایند لیزر موهای زائد حداقل ۴ تا ۶ جلسه طول ‌می‌کشد. این جلسات، بسته به ناحیه ی تحت درمان، با فواصل ۴ تا ۶ هفته ای (برای صورت) یا ۶ تا ۸ هفته ای (برای بدن) خواهد بود. این یعنی ۶ ماه تا یک سال طول ‌می‌کشد تا اکثر موهای زائد ناحیه‌ی تحت درمانتان، درمان شوند.

اگر لیزر موهای زائد تان را در بهار شروع کنید و از قرار گرفتن آن ناحیه در معرض نور آفتاب جلوگیری کنید، درمانتان اثر بخش خواهد بود. اما، شروع لیزر موهای زائد در پاییز آسان‌تر است، چون در ماه‌های پاییز و زمستان دیگر نگران نور آفتاب نیستید.

اگر درمان خود را در پاییز شروع کنید، تا زمانی که تابستان فرا برسد، بدنتان برای پوشیدن لباس های تابستانه آماده خواهد بود. در پاییز و زمستان پوست رنگ کمتری دارد.

بهتر است لیزر موهای زائد خود را زمانی انجام دهید که پوست کمترین میزان رنگ را داشته باشید. لیزر “رنگ” را هدف قرار ‌می‌دهد، چه رنگ در مو و چه در پوست. لیزر موهای زائد را زمانی شروع کنید که برنزه‌ی تابستانی شما کم‌رنگ شده. بهتر است رنگ پوستتان تا حد امکان به رنگ طبیعی خودش نزدیک باشد. هر چه روشن‌‌تر بهتر.

 نکات جالب لیزر موهای زائد در فصل سرد پاییز

وقتی فرآیند لیزر موهای زائد را شروع ‌می‌کنید، باید خیلی مراقب نور آفتاب باشید. بعد از شروع درمان، نواحی تحت درمان، به نور آفتاب حساس ‌می‌شوند (حساس به نور). نواحی تحت درمان ممکن است در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب سریع‌تر بسوزند و یا ممکن است لکه‌های قهوه‌ای (هیپرپیگمانتاسیون) در نواحی تحت درمانتان ایجاد شود.

لباس‌های زمستانی رشد مو را پنهان ‌می‌کنند.

بین جلسات درمان ‌می‌توانید یکی از این دو کار را انجام دهید؛ موها را رها کنید که رشد کنند یا آن‌ها را بتراشید. دو تا سه هفته پس از لیزر موهای زائد، موهایی که در چرخه‌ی رشد بوده و در نتیجه رشد کرده اند، ‌می‌ریزند. تا قبل از این که بریزند، به صورت مو‌های در حال رشد به نظر ‌می‌آیند. بسیاری از مشتریان در این ۲ تا ۳ هفته موها را رها می‌کنند تا خودشان بریزند. شلوار‌های بلند و پیراهن‌های آستین بلند این موها را ‌می‌پوشانند.

اگر پوست در معرض نور آفتاب قرار نگیرد و از اسپری برنزه کننده و سولاریم استفاده نکنید، خطر کمتری وجود دارد. هنگامی‌که تحت درمان لیزر موهای زائد هستید، پوست شما باید روشن‌ترین رنگ ممکن را داشته باشد. در طول پاییز و زمستان رنگ پوست افراد هم اکثراً روشن‌تر است.اگر ناحیه‌ی تحت درمان تیره‌ باشد: نیاز به جلسات بیشتری دارید، خطر از بین رفتن رنگ (هیپوپیگمانتاسیون) روی پوست و خطر تاول و سوختگی وجود دارد.

اکثر مراجعین پس از لیزر موهای زائدشان بالاخره چند بار در معرض نور آفتاب قرار ‌می‌گیرند. چه در طول تعطیلات ساحلی در زمستان و چه کمی قرار گرفتن در معرض آفتاب در تابستان. درمان های آفتاب سوختگی بسیار وقت گیر و پرهزینه است علاوه بر این آسیب رساندن به پوست بر اثر تابش شدش آفتاب بسیار خطرناک است . اگر درمان لیزر موهای زائد خود را در پاییز شروع کنید و در زمستان و بهار آن را ادامه دهید، قسمت عمده‌ی درمان‌های شما بدون قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به پایان‌می‌رسد.

پس از لیزر وقتی موها‌ می‌ریزند، ممکن است نا‌‌هماهنگ به نظر بیایند. مثلاً در بعضی قسمت‌ها موی کمی وجود‌ داشته باشد یا کاملا بدون مو باشد و در قسمت‌های دیگر مو هنوز در حال رشد باشد. در پاییز، زمستان و بهار پوستتان پوشیده‌تر است و این ناهماهنگی‌ها کمتر توسط دیگران دیده‌ می‌شوند. اگر لیزر موهای زائدتان را در پاییز شروع کنید، بیشتر درمانتان تا تابستان به پایان خواهید رسید.

امیدوارم این مقاله برای شما جالب و ارزشمند بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد لیزر موهای زائد یا بسیاری درمان‌های پوستی دیگر، از شما دعوت‌ می‌کنم با ما در کلینیک تماس بگیرید. پاسخ‌دادن به سوالات شما باعث خوشنودی ماست.

کلینیک مینیاتور مرکز تخصصی لیزر موهای زائد در شرق تهران

کلینیک های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند که شما با استفاده از آن میتوانید به زیبایی و شادابی خود بپردازید و حس نشاط را بدست آورید.
اما توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک تخصصی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است در این زمینه دقت بسیار را داشته باشید و بهترین را انتخاب کنید.
کلینیک تخصصی مینیاتور با بهره گیری از پزشکان و پرسنل مجرب و با تجربه این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی و همچنین لیزر موهای زائد خود را دریافت نمایید و نتیجه بسیار خوبی را دریافت نمایید.
منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

http://clinicminiatur.ir