شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341
نتیجه تزریق بوتاکس

نتیجه تزریق بوتاکس پیروزی

یکی از راه های شایع کاهش چین و چروک های صورت استفاده از سم بوتولینیوم ( بوتاکس ) است. این روز ها با تزریق این ماده در مقادیر کم داخل عضله صورت، عضلات اطراف ناحیه تزریق قابلیت تحریک شدن توسط عصب ها را برای مدت چند ماه از دست می دهند و به علت بی حرکتی عضلات ،چین و چروک ناخواسته صورت کم می شود. اما اکثرا این سوال رایج را دارند که اثرات و نتیجه بوتاکس در روز های بعدی چگونه است ؟ و یا بعد از اتمام درمان بلافاصله چین و چروک ها از بین می رود؟ در این قسمت قصد داریم درباره نتیجه تزریق بوتاکس، فواید و مزایای آن بیشتر اطلاعات بدست آوریم، پس تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

نتیجه تزریق بوتاکس پیروزی

بوتاکس را معمولا در چه مواردی می توان استفاده کرده؟

معمولا سم بوتولینیوم یا به زبان ساده تربوتاکس را درخط اخم، چروک های کنار چشم، خطوط افقی پیشانی و باند های پوستی گردن تزریق می کنند.

مواردی که بوتاکس انجام نمی شود

میزان اثر بوتاکس یا سم بوتولینیوم به عواملی مثل ضخامت و نوع پوست و شدت چین و چروک بستگی دارد که در یک سری از موارد این کار انجام نمی شود که عبارت اند از:

 • افراد کمتر از ١٨ یا بیشتر از ٦٥ سال
 • افراد دچار حساسیت به پروتئین شیر گاو
 • افرادی که به محصول بوتولینیوم دیگری واکنش حساسیتی داده اند
 • افرادی که در محل تزریق عفونت پوستی دارند
 • همچنین خانم های باردار یا در دوران شیردهی

نواحی که نباید تزریق بوتاکس انجام شود

از آنجایی که تزریق سم بوتولینیوم (بوتاکس) باعث فلج کردن نواحی می شود در یک سری نواحی نباید از این ماده استفاده کرد برای مثال در صورتی که بوتاکس در نواحی اطراف لب ها تزریق شود ، ممکن است باعث فلج شدن این نواحی شود و در نهایت عمل تکلم یا غذا خوردن را در فرد با مشکل جدی رو به رو کند.

 نواحی صورت که تاییدیه مجوز سازمان جهانی غذا و دارو را ندارند عبارت اند از:

 • روی گونه ها  و اطراف لب ها
 • روی پلک های بالا و پایین
 • زیر دو سوراخ بینی ( ناحیه بالای لب فوقانی )
 • روی هر دو ابرو 
 • اطراف بینی 

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس

بهتر است که برای انجام بوتاکس یک سری از موارد را در نظر داشته باشیم. برای مثال افرادی که مبتلا به اختلالات عصبی-عضلانی، عفونت در محل تزریق و افراد باردار و شیرده باید از تزریق این ماده اجتناب کنند زیرا که احتمال بروز عوارض جانبی در شما را افزایش می دهد. در صورتی که نگران عوارض جانبی ناشی از تزریق هستید، بهتر از قبل از انجام آن حتما با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

این عوارض جانبی عبارت اند از :

 • درد
 • بی حسی
 • حالت تهوع
 • سوزش و قرمزی در محل تزریق
 • ضعف عضلانی
 • افتادگی پلک
نتیجه تزریق بوتاکس پیروزی

بعد از بوتاکس چه می شود

پس از تزریق و اتمام درمان، امکان دارد مقداری دچار قرمزی و تورم شوید که البته معمولا در طول 10 دقیقه خود به خود از بین می روند. اکثر افراد دچار هیچ گونه درد و عوارض جانبی نمی شوند. به یاد داشته باشید که ممکن است بعد از اتمام تزریق دچار سردرد خفیفی شوید که جای نگرانی نیست و می توان با استفاده از قرص های مسکن آن را از بین برد.

نکاتی که باید بعد از بوتاکس رعایت شود

چند نکته خیلی مهم وجود دارد که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت شود که مهم ترین آن نخوابیدن حداقل 5 ساعت پس از اتمام درمان است. خوابیدن و حتی دراز کشیدن می تواند سبب شود که مواد بوتاکس جابه جا شده و منجر به بروز فلج در دیگر قسمت های صورت شود. مدت زمان گفته شده باعث می شود تا بوتاکس با بدن سازگار شده و دیگر حرکت نکند.

نتیجه تزریق بوتاکس

زمان لازم برای شروع دیدن نتایج بوتاکس در افراد مختلف می باشد اما عموما نتیجه تزریق بوتاکس بعد از چند روز شروع می شود و معمولا برای کامل شدن به 7 الی 10 روز نیاز دارد. طول اثر بوتاکس معمولا 3 الی 6 ماه می باشد و بعد از آن حرکات عضله و چین و چروک ها باز می گردند.

ماندگاری اثرات بوتاکس حدودا 3 الی 4 ماه می باشد و پس از این مدت خطوط و چروک های موجود در پوست به تدريج به حالت عادی خود باز می گردند، پس در مورد یک برنامه درمان منظم برای داشتن اثرات مداوم با پزشک خود صحبت کنید.

هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس به تعداد دفعات تزریق، وسعت ناحیه مورد نظر، مارک و مقدار ماده تزریق شونده و موارد متعدد دیگری بستگی دارد و نمی توان قیمت دقیقی برای آن اعلام کرد.

بنابراین اگر تمایل به تزریق بوتاکس دارید، باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و مورد معاینه و بررسی قرار گیرید تا مبلغ نهایی به شما اعلام شود.

مینیاتور بهترین مرکز تخصصی زیبایی

با توجه به مطالبی که مطالعه کردید باید بدانید که عمل بوتاکس یک عمل کاملا کاربردی می باشد ولی باید در نظر داشته باشید که این عمل حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص انجام شود و در صورت بی احتیاطی و انتخاب پزشک اشتباه ممکن است زیان های جبران ناپذیری برای زیبا جویان عزیز رخ دهد، بنابراین ما به شما تزریق بوتاکس پیروزی را پیشنهاد می کنیم تا بتوانید درمانی زیبا و امن داشته باشید.

نتیجه تزریق بوتاکس پیروزی

سوالات متداول

آیا بعد از بوتاکس می توان آرایش انجام داد؟

توصیه می شود که حداقل تا 24 ساعت پس از اتمام جلسه تزریق از مصرف هر گونه مواد آرایشی روی محل تزریق خودداری کنید زیرا هرگونه مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی ممکن است نفوذ کند و باعث بروز عوارض جانبی یا بدتر شدن قرمزی و کبودی شود.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

به دلیل استفاده از بی حس در هنگام تزریق، فرد در هنگام تزریق بوتاکس فقط ممکن است اندکی درد و سوزش احساس کند.

آیا تزریق بوتاکس صرفا در صورت قابل انجام است؟

در جواب باید بگویم خیر؛ تزریق بوتاکس افزون بر کاربردهای زیبایی، کاربردهای درمانی نیز دارد و از آن می توان جهت درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست، سردردهای میگرنی و غیره نیز استفاده کرد.

آیا با قطع تزریق بوتاکس، چین و چروک های پوست افزایش خواهند یافت؟

عده ای از افراد بر این باورند که بعد از قطع تزریق بوتاکس، میزان چین و چروک های پوست آن ها از حالت اولیه نیز بیشتر می شود، اما در پاسخ باید بگویم خیر نمی شود.

زمانی که تزریق قطع شود، عضلات نواحی مورد نظر به تدریج و به صورت طبیعی شروع به شل شدن کرده و به حالت سابق خود باز خواهند گشت.

مجموعه های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند. توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک معتبر در این زمینه بسیار حائز اهمیت است پس بهترین را در نظر بگیرید.
مینیاتور با بهره گیری از پزشکان مجرب این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید
.
منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

http://clinicminiatur.ir

مینیاتور