شماره تلفن: 02133252399 شماره واتساپ: 09351242341

لیزر موهای زائد پیروزی درد دارد؟

درد لیزر مو های زائد، نگرانی بسیاری از افراد قبل از شرکت در جلسات درمانی است که قرار است در این مقاله قصد داریم درباره لیزر موهای زائد بپردازیم.

 لیزر موهای زائد یک پرتو نور پر انرژی می باشد که ویژگی‌ های فیزیکی خاصی را دارند. هر کدام از این دستگاه‌ ها ویژگی‌ های خاصی داشته و متناسب با نوع پوست از آن استفاده می‌ شود.

لیزر تقریبا بدون درد است؛ اما برای آن دسته از افراد که آستانه درد پایین تری دارند، ممکن است کمی دردناک باشد و البته ناگفته نماند به ناحیه لیزر و دستگاه مورد استفاده نیز بستگی دارد. 

لیزر موهای زائد

نوع رنگ پوست

رنگ پوست ما به 6 نوع مختلف تقسیم میشود که نوع اول روشن ترین و دسته ششم تیره ترین پوست است که درد لیزر موهای زائد به نوع پوست شما بستگی دارد که انواع آن به شرح زیر می باشد:

یک: رنگ پوست بسیار سفید با مو هاى بور یا قرمز و رنگ چشم روشن دارند که در برابر نور آفتاب به سختی برنزه می شوند. احتمال کم سوختگی آنها به علت داشتن درصد کمی از ملانین در پوستشان است.

دو: این نوع پوست همانند پوست تایپ ۱ است با مقدار اندکی تیره تر.

سه : رنگ پوست روشن یا گندمی با موهای تیره و قهوه‌ای دارند و کمتر دچار آفتاب سوختگی می‌شوند.

چهار: رنگ پوست سبزه با موهای تیره و چشم های قهوه ای و مشکی از تایپ چهار هستند.‌ این افراد به خوبی برنزه می‌ شوند.

پنج: پوست تیره و قهوه ای با موهای بسیار تیره و ضخیم از این دسته پوست هستند که لیزر کردن برای آنها بسیار دردناک است.

شش: در این افراد پوست کاملا تیره است و عملا آفتاب سوختگی برای آنها معنی ندارد. این افراد به هیچ وجه با هر دستگاه لیزری نمی‌ توانند موهای زائد خود را از بین ببرند.

چگونه میتوان درد لیزر را کم کرد؟

از پمادهای ضد درد استفاده کنید

 45 دقیق قبل از لیزر در نواحی که درد بسیاری حس می‌ کنید از پماد زایلاپی استفاده کنید. توجه کنید این پماد جذب پوست میشود و نباید در مقدار زیاد و وسیع استفاده شود زیرا می‌ تواند خطرناک باشد. به یاد داشته باشید قبل از لیزر ناحیه‌ ای که پماد زده شده را بشویید و خشک کنید.

استفاده از یخ خشک

از یخ خشک در نواحی که درد زیادی حس میکنید استفاده کنید. برای استفاده ۵ دقیقه یخ را در محل قرار دهید.

انتخاب و استفاده از دستگاه مناسب

از دستگاه های لیزری که قدرت کمتری دارند استفاده کنید تا درد کمتری حس کنید.

بعضی از دستگاه ها سیستم خنک کننده دارند که می‌ توانید برای دوره لیزر خود انتخاب کنید.

نکته ای که باید بدانید این است که بعد از مدتی موهای شما نازک و ضعیف شده و درد کمتری را حس خواهید کرد.

لیزر موهای زائد

برنزه نکنید

برنزه کردن باعث افزایش درد و عوارض لیزر موهای زائد و کاهش اثر گذاری می شود. بین جلسات لیزر خود به هیچ عنوان برنزه نکنید زیرا ممکن است دچار سوختگی در سطح پوست شوید.

آب زیاد بنوشید

هر چقدر بدن و پوست شما آب بیشتری داشته باشد، درد لیزر نیز کمتر و یا حتی از بین می رود و هم عوارض بعد از آن کاهش پیدا می‌ کند.

تتو نزنید

بهتر است در محل لیزر تتو نداشته باشید. تتو باعث تیره تر شدن رنگ پوست شده و درد و سوزش و سوختگی های بعدی پوست ناشی از لیزر را افزایش میدهد.

متناسب با رنگ پوست خود دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنید

اصولا کلینیک ها چندین نوع لیزر برای انواع پوست ها دارند و پزشک با توجه به نوع و رنگ پوست بهترین لیزر را برای هر فرد انتخاب میکند. پس بهتر است به پزشک خود اعتماد کنید و در صورت احساس درد زیاد یا سوختگی دوباره با پزشک کلینیک مشورت کنید تا در صورت لزوم دستگاه لیزر شما را تغییر دهد.

قبل از لیزر شیو کنید

حتما قبل از لیزر شیو کنید زیرا موهای بلند و تیره اشعه بیشتری جذب کرده و باعث ایجاد درد و سوزش بیشتر می شود در حالیکه اثرگذاری نیز کمتر میشود.

درد لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی و زیر بغل واقعیت دارد؟

در هنگام لیزر مو های زائد در ناحیه ی تناسلی ممکن است مقداری درد احساس کنید اما این درد شدید یا غیر قابل تحمل نیست. با این حال، لیزر مو های زائد زیر بغل ممکن است مانند ناحیه تناسلی کمی بیشتر از لیزر سایر قسمت های بدن ، درد داشته باشد و این امر به این دلیل است که پوست ناحیه ی زیر بغل، بسیار نازک تر از پوست بقیه ی قسمت ها است.

آیا درست است که لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

این باور غلط است که لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود. در واقع، گاهی اوقات از این روش برای درمان اشکال خاصی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می شود. لیزر های مختلفی برای درمان آسیب های ناشی از نور خورشید و چین و چروک استفاده می شود. لیزر های مورد استفاده در حذف موهای زائد یا سایر روش‌ های پوستی دارای حداقل میزان تابش لیزر هستند. به علاوه، حداقل مقدار لیزر، روی سطح پوست اعمال می شود. بنابراین، لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان را ندارند.

سوالات متداول

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

در جواب باید بگویم لیزر موهای زائد بستگی به آستانه تحمل شما و همچنین به بدن شما بستگی دارد که با چند روش می توانید مقدار درد وارده را کم کرد.

آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

لیزر های مورد استفاده در از بین بردن موهای زائد یا سایر روش‌ های پوستی دارای میزان تابش لیزر بسیار کمی می باشند. علاوه بر آن، حداقل مقدار لیزر روی سطح پوست اعمال می شود. پس می توان نتیجه گرفت لیزر موهای زائد، خطر ابتلا به سرطان را ندارند.

مجموعه های زیبایی با بروز شدن علم در پزشکی خدمات بیشتری را ارائه می دهند. توجه داشته باشید که انتخاب کلینیک معتبر در این زمینه بسیار حائز اهمیت است پس بهترین را در نظر بگیرید.
مینیاتور با بهره گیری از پزشکان مجرب این امکان را به شما می دهد تا در محیطی زیبا و با آرامش کلیه خدمات زیبایی خود را دریافت نمایید
.
منتظر حضور شما عزیزان هستیم.

http://clinicminiatur.ir